Milenci z kauzy Rath: Bude svatba? Zásnuby mají Kott a Pancová za sebou

Dojde v kauze Rath na svatbu? Kateřina Pancová a Petr Kott jsou již delší dobu zasnoubeni
Autor: simao, ČTK - 
19. 12. 2013
12:00

Petr Kott se během soudu v kauze Rath svěřil: "Požádal jsem o ruku a odpověď jsem dostal." "Že ano," doplnila ho hbitě jeho partnerka Kateřina Pancová. Kdy bude svatba? Vzhledem k současnému procesu se to plánuje těžko, přiznala Pancová. Hlavní líčení přitom pokračovalo i dnes - dalším přehráváním odposlechů.

Milenci z kauzy Rath si užívají svobody, jejich soud však běží dál. Se zásnubami se přitom Kott pochlubil před soudní síní TV Nova. Jenže nejde o nějakou extra horkou novinku - Pancovou o ruku požádal ještě před propuknutím kauzy. Tedy před více jak 18 měsíci, které strávili obvinění ve vazbě.

Státní zástupce Jirát však vztahu Kotta s Pancovou příliš nepřeje - označuje je jako organizátory korupce při stavebních a zdravotnických zakázkách ve Středočeském kraji a nejraději by je viděl zpátky v lochu. Bývalý hejtman Rath pak podle něj o všem věděl a dělil se s nimi o provize. Trojice lékařů vinu vytrvale odmítá.

Svědkyně: Pancová se cítila v kanceláři v bezpečí

U soudu se přitom i dnes přehrávaly policejní odposlechy - především záznamy z kanceláře exředitelky kladenské nemocnice Kateřiny Pancové. Ta už je zpátky v domě v Rudné u Prahy, kde žije s exposlancem Kottem. U soudu však zaznělo, že bezpečně se Pancová cítila patrně nejen v Kottově náručí, ale také právě ve své kanceláři. "S paní ředitelkou jsme domlouvaly, kde předáme provizi, první splátku. Navrhovala jsem, že se setkáme v Diplomatu (hotel). Paní ředitelka říkala že nejbezpečnější je její kancelář," uvedla  u soudu podnikatelka a korunní svědkyně Ivana Salačová.

Z odposlechů miláčka Kotta a broučka Pancové

Kott: „Tak broučku, teď musím rozpočítat, co tam vlastně zbylo. Mělo by tam být 1 120 000, 880 000, 600 000, je 1 480 000. Takže pro každého 740 000 s námi s Martinem (není jasné, o koho jde, pozn. red.). Já si to musím ještě ale napsat tady na jednu tu, počkej, abych v tom neměl úplný hokej. 112, 56, 6 procent, tři tři šest. To jsme to úžasně stihli, viď broučku?“

Pancová: „To je takový to miláčku, hlavně se nezastavit.“

Kott: „Mě to s tebou baví. To je zajímavý. Mě třeba vůbec jako, já nemám vůbec nerva z toho jít s Jirešem si u Národního divadla předat ty prachy.“

Zdroj: Aktuálně.cz

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

jyrka ( 19. prosince 2013 14:41 )

To je mazec. Doufám, že ta banda si pude na dlouho sednout. Ano, presumpce neviny, ale dělaj z nás blbce. O bedně s prachama pořád tvrděj, že tam byly prachy. Odposlechy, že jsou neprůkazný, přitom je tam všechno slyšet. Neskutečný hajzlíci. Všichni tři (patnáct nebo kolik jich je ??)

mirkazam ( 19. prosince 2013 13:41 )

A Rath jim půjde za svědka se škatulou vína..chichi

silen ( 19. prosince 2013 12:37 )

...nechápu, proč s nimi ty soudy tak otálejí?! Rok a půl, co byli ve vazbě celý tým expertů zpracovával odposlechy a všechny ty materie, teď to budou půl roku u soudu přehrávat, ti budou řvát takové ty oblíbené fráze o "nesrozumitelnosti a o vytržení z kontextu...", pak se odvolají a poběží to všechno znovu... a tak furt dokola, než spokojeně pojdou věkem...! Jsou země, kde přistihnou zloděje (třeba s miliony v krabici), zítra je soud a pozítří už "sedí"! Tak se to má dělat!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa