Milý dárek v kauze Rath: Pancová dostala také krabici! Nebyly tam miliony, tvrdí

Soud s Rathem pokračuje: Obviněná Kateřina Pancová a svědkyně Ivana Salačová se přou o krabici s vínem
Autor: simao, ČTK - 
19. 12. 2013
14:43

Nejen krabice se sedmi miliony, se kterou zadrželi v Rudné u Prahy Davida Ratha, ale i další "sedmička vína" se objevila v odposleších, přehrávaných u soudu v kauze Rath. Ve své kanceláři měla podle tvrzení svědkyně přebrat Kateřina Pancová krabici s vínem, ve které byly další miliony. "Tady vám neseme dárek," zaznělo v odposlechu. "Vy jste se na mě připravili," usmívá se Pancová...

Byl dárek opravdu dárek, a nebo úplatek? A bylo v krabici od vína víno, nebo 14 milionů? Přehrávání odposlechů z kanceláře někdejší šéfky kladenské nemocnice Kateřiny Pancové přináší další otázky do kauzy Rath. Obžaloba tvrdí, že Pavel Drážďanský, šéf firmy Konstruktiva Branko, přinesl Pancové krabici vína s úplatkem uvnitř. "Ano, bylo v tom víno," reagovala dnes u soudu Kateřina Pancová na dotaz Práva.

Záhada druhé krabice

Jenže korunní svědkyně Ivana Salačová, podnikatelka ve stavebnictví, která se doznala k údajnému manipulování zakázek ve Středočeském kraji, tvrdí, že v krabici opravdu měly být miliony. "Pan Drážďanský šel k ředitelce Pancové do kanceláře, kde jí předal tu krabici s údajným vínem. Bylo to před mýma očima. Ona to odnesla do zadní místnosti. Pak už jsme se o tom dál nebavili," uvedla dnes Salačová.

Salačová také tvrdí, že s Pancovou domlouvaly předávky "provizí" za získání zakázek na opravu zámku Buštěhrad a gymnázia v Hostivici. Státní žalobce Jirát proto pro Salačovou navrhuje pozici spolupracující obviněné, za což by se jí trest mohl snížit.

Jenže Pancová si o Salačové myslí své: "Ať si paní inženýrka říká, co říká. Při své svědecké výpovědi uvedla, že viděla, že mi pan inženýr Drážďanský předává víno, což on také potvrdil." Zatímco v krabici, kterou si od Pancové odnášel doktor Rath, sedm milionů bylo (i když Rath tvrdí, že netuší, jak se tam vzaly), tajemství téhle krabice zůstává i po puštění odposlechů nerozluštěné. Pancová si navíc dnes stejně jako ostatní obvinění stěžovala na kvalitu odposlechů, na kterých toho podle ní příliš slyšet není. 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

mirkazam ( 20. prosince 2013 11:13 )

Jenom mě udivuje, kolik prostoru v mediích dostávají tito výtečníci,jako by se jednalo o nějaké hvězdy. A nejvíc si to užívá narcis Rath. Pochopitelně všichni jsou nevinní,a ti zlí,co je zabácli si to na ně jenom vymýšlí....Velkokomedie.

zabibol ( 19. prosince 2013 19:02 )

Rath v ODS byl. Ale tam tolik nekradli, tak se dal k KSČSSD.

moiaza ( 19. prosince 2013 17:11 )

Zajímavé je, že se za velmi krátkou dobu dokonale naučili morésy modrých ptáků. Krást a krást. Zapírat a zapírat! Možná se připravovali k přestupu do ODS.

silen ( 19. prosince 2013 16:55 )

...sohlasím s "tonny44", ale nemohu se zbavit pocitu, že ti hajzlíci i s tím mafiánským advokátem Sokolem, budou nakonec zcela osvobozeni..., což bude totální výsměch!!!

thomasino18 ( 19. prosince 2013 16:20 )

Vypálit na čelo značku a useknout pazoury,tak se kdysi trestali zloději

Zobrazit celou diskusi
Další videa