Rath o rodině: Úkoly se syny jsou oříšek! Jak se vede otci Ratmírovi?

David Rath promluvil o svých synech i otci Ratmírovi
Autor: simao - 
19. 12. 2013
05:27

David Rath se z vězení vrátil do práce a Blesk.cz ho navštívil přímo v jeho ordinaci v Hostivici. Vedle zdravotnických témat se však řeč stočila i na rodinu a blížící se Vánoce. Jak se daří Rathovu otci Ratmírovi, který během synovy vazby ulehl na lůžko? A co stihl Rath podniknout se svými dvěma syny?

David Rath v současnosti řeší především svůj proces, ve kterém mu nadále hrozí 12 let vězení za údajnou korupci ve Středočeském kraji. U soudu jsou přitom nadále přehrávány odposlechy. Hlavní líčení potrvá do pátku, po pauze pak bude pokračovat v lednu a únoru. Znamená to, že Rath stráví svátky doma s rodinou. Konečně. Loňské Vánoce proseděl ve vazbě. Pro Ratha je to zásadní změna.

Otci se daří lépe

Rath si přitom za mřížemi stěžoval třeba na to, že nemůže pracovat a nemá k dispozici internet. Ubíjející však pro něj byla především absence rodiny. A tak když doktora a bývalého hejtmana navštívil Blesk.cz v jeho ordinaci v Hostivici, řeč se stočila i na jeho blízké. Během Rathovy vazby prosákly na veřejnost zvěsti, že je na tom jeho otec Ratmír velmi špatně. Jak se mu daří nyní? "Otec naštěstí překonal velmi těžké a špatné období, které měl zhruba asi před rokem, kdy byl upoután na lůžko a několik týdnů se nemohl vůbec sám zvednout," říká Rath. Jeho otec se však již zotavil. "Teď už dokonce i občas pracuje. Myslím, že tím, jak jsem se dostal na svobodu, tak mimořádně pookřál. Hlavně se zlepšila jeho psychika," je Rath rád. 

S manželkou se v ordinaci míjí

Na Rathovi je zajímavé, že má rodiny ve skutečnosti rovnou dvě - jednu s manželkou Evou, druhou s milenkou Renátou Horkou, u které má již trvalé bydliště. S manželkou se příliš v práci nepotkává. "Do značné míry se v ordinaci míjíme, protože ona ordinuje v jiný čas, než zase já, ona má na starosti jiný domov seniorů, než kam dojíždím já. Takže zatím se v té lékařské práci míjíme a v té organizační se jí snažím pomoci," říká Rath a upozorňuje, že jde především o ordinaci jeho ženy. "Já jsem tady spíš zaměstnanec," dodává s úsměvem.

Unikátní poradna doktora Ratha: Ptejte se ho na otázky, týkající se zdraví! Klikněte na odkaz níže a položte Rathovi otázku!

Největší dárek

Do ordinace dochází Rath jednou týdně. I z výzdoby je patrné, že tady panuje vánoční atmosféra. "Já už jsem sám avizoval, že žádné dárky nechci, že největší dárek je, že budu moci být s nimi doma," těší Ratha. Sám si však nákup dárků nechal na poslední chvíli. "Hledám rozumnou cestu, čím bych děti potěšil," vysvětluje. "Děti jsou právě v tom věku, kdy je ty běžné hračky, které jsem jim kupoval před dvěma lety, třeba lego, už nezajímají," postěžoval si Rath na oko. "Dneska jsou největší hit počítačové hry a abych řekl pravdu, bojuju o to, aby je hráli co možná nejméně. Vůbec se mi nechce na ty Vánoce kapitulovat a koupit jim třeba nějakou další počítačovou hru," řeší Rath dilema.

Rathův problém: Domácí úkoly

Na své syny se prý opravdu velmi těšil. Chtěl se jim konečně začít věnovat. Jak to Rath zvládá? "Zatím s nimi trávím čas v podstatě spíše doma. Byli jsme samozřejmě i venku, na nějakých sportech... Ale snažím se hlavně dohlédnout, když dělají domácí úkoly, což musím říct, že je pro mě trochu oříšek. Zvlášť u některých předmětů musím hodně lovit paměti, pak lovit na internetu a pak se to musím nejprve naučit já, abych to mohl naučit je. Přiznám se, že už jsem hodně zapomněl, třeba z fyziky," přiznává bez obalu.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

mememumu ( 19. prosince 2013 15:21 )

Možná by stálo za to si uvědomit, co je blesk za typ média. Seriózni analýzu státního rozpočtu od něho může chtít jen úplný idiot.

horak47 ( 19. prosince 2013 12:43 )

Naprostý souhlas.

silen ( 19. prosince 2013 10:59 )

To je obraz českého národa! Blesk má dobře zmapované, o čem chtějí lidi číst, co se "dobře prodá". Moc dobře tam vědí, že si lidi raději přečtou drby o Rathovi, Bartošové - Rychtářovi..., než třeba seriózní analýzu státního rozpočtu... Prostě, jsme už takový jednoduchý národ!

dzery ( 19. prosince 2013 10:56 )

pitkin01 ( 19. prosince 2013 09:08 )

Nakradl dost,má z čeho platit

Zobrazit celou diskusi
Další videa