Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Rath o rodině: Úkoly se syny jsou oříšek! Jak se vede otci Ratmírovi?

David Rath promluvil o svých synech i otci Ratmírovi  (Autor: Blesk - Rybár, Pecák, Křivan, Novotný)
Autor: simao - 
19. prosince 2013
05:27

David Rath se z vězení vrátil do práce a Blesk.cz ho navštívil přímo v jeho ordinaci v Hostivici. Vedle zdravotnických témat se však řeč stočila i na rodinu a blížící se Vánoce. Jak se daří Rathovu otci Ratmírovi, který během synovy vazby ulehl na lůžko? A co stihl Rath podniknout se svými dvěma syny?

David Rath v současnosti řeší především svůj proces, ve kterém mu nadále hrozí 12 let vězení za údajnou korupci ve Středočeském kraji. U soudu jsou přitom nadále přehrávány odposlechy. Hlavní líčení potrvá do pátku, po pauze pak bude pokračovat v lednu a únoru. Znamená to, že Rath stráví svátky doma s rodinou. Konečně. Loňské Vánoce proseděl ve vazbě. Pro Ratha je to zásadní změna.

Otci se daří lépe

Rath si přitom za mřížemi stěžoval třeba na to, že nemůže pracovat a nemá k dispozici internet. Ubíjející však pro něj byla především absence rodiny. A tak když doktora a bývalého hejtmana navštívil Blesk.cz v jeho ordinaci v Hostivici, řeč se stočila i na jeho blízké. Během Rathovy vazby prosákly na veřejnost zvěsti, že je na tom jeho otec Ratmír velmi špatně. Jak se mu daří nyní? "Otec naštěstí překonal velmi těžké a špatné období, které měl zhruba asi před rokem, kdy byl upoután na lůžko a několik týdnů se nemohl vůbec sám zvednout," říká Rath. Jeho otec se však již zotavil. "Teď už dokonce i občas pracuje. Myslím, že tím, jak jsem se dostal na svobodu, tak mimořádně pookřál. Hlavně se zlepšila jeho psychika," je Rath rád. 

S manželkou se v ordinaci míjí

Na Rathovi je zajímavé, že má rodiny ve skutečnosti rovnou dvě - jednu s manželkou Evou, druhou s milenkou Renátou Horkou, u které má již trvalé bydliště. S manželkou se příliš v práci nepotkává. "Do značné míry se v ordinaci míjíme, protože ona ordinuje v jiný čas, než zase já, ona má na starosti jiný domov seniorů, než kam dojíždím já. Takže zatím se v té lékařské práci míjíme a v té organizační se jí snažím pomoci," říká Rath a upozorňuje, že jde především o ordinaci jeho ženy. "Já jsem tady spíš zaměstnanec," dodává s úsměvem.

Unikátní poradna doktora Ratha: Ptejte se ho na otázky, týkající se zdraví! Klikněte na odkaz níže a položte Rathovi otázku!

Největší dárek

Do ordinace dochází Rath jednou týdně. I z výzdoby je patrné, že tady panuje vánoční atmosféra. "Já už jsem sám avizoval, že žádné dárky nechci, že největší dárek je, že budu moci být s nimi doma," těší Ratha. Sám si však nákup dárků nechal na poslední chvíli. "Hledám rozumnou cestu, čím bych děti potěšil," vysvětluje. "Děti jsou právě v tom věku, kdy je ty běžné hračky, které jsem jim kupoval před dvěma lety, třeba lego, už nezajímají," postěžoval si Rath na oko. "Dneska jsou největší hit počítačové hry a abych řekl pravdu, bojuju o to, aby je hráli co možná nejméně. Vůbec se mi nechce na ty Vánoce kapitulovat a koupit jim třeba nějakou další počítačovou hru," řeší Rath dilema.

Rathův problém: Domácí úkoly

Na své syny se prý opravdu velmi těšil. Chtěl se jim konečně začít věnovat. Jak to Rath zvládá? "Zatím s nimi trávím čas v podstatě spíše doma. Byli jsme samozřejmě i venku, na nějakých sportech... Ale snažím se hlavně dohlédnout, když dělají domácí úkoly, což musím říct, že je pro mě trochu oříšek. Zvlášť u některých předmětů musím hodně lovit paměti, pak lovit na internetu a pak se to musím nejprve naučit já, abych to mohl naučit je. Přiznám se, že už jsem hodně zapomněl, třeba z fyziky," přiznává bez obalu.

mememumu ( 19. prosince 2013 15:21 )

Možná by stálo za to si uvědomit, co je blesk za typ média. Seriózni analýzu státního rozpočtu od něho může chtít jen úplný idiot.

horak47 ( 19. prosince 2013 12:43 )

Naprostý souhlas.

silen ( 19. prosince 2013 10:59 )

To je obraz českého národa! Blesk má dobře zmapované, o čem chtějí lidi číst, co se "dobře prodá". Moc dobře tam vědí, že si lidi raději přečtou drby o Rathovi, Bartošové - Rychtářovi..., než třeba seriózní analýzu státního rozpočtu... Prostě, jsme už takový jednoduchý národ!

dzery ( 19. prosince 2013 10:56 )

szyslak ( 19. prosince 2013 08:08 )

kolik vam ten hajzl plati, abyste o nem neustale psali oslavne clanky?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud