Rath: Pancová byla vždycky bohatá! Miliony mi mohli podstrčit z jejího sklepa!

David Rath prý i stále neví, kde se vzalo 7 milionů v krabici od vína, kterou si odnesl z domu Pancové a Kotta
Autor: simao - 
9. 12. 2013
16:05

Legendární Rathova krabice stále budí dohady. Jak se tam dostaly miliony, se kterými Ratha policisté přistihli? Exposlanec stále tvrdí, že neví. A spřádá různé teorie, někdy jak vytržené z hollywoodského akčního filmu. Někdo mu třeba mohl krabici v momentě zatčení vzít, doběhnout s ní do sklepa Kateřiny Pancové, vyměnit víno za miliony a krabici s penězi Rathovi vrátit... Rath pak přináší i odpověď na to, kde se v domě Pancové miliony vzaly!  

 

Téhle otázce čelil David Rath od propuštění již několikrát - všechna obvinění o korupci ve Středočeském kraji sice odmítá, ale jak mohl mít v krabici při zatčení 7 milionů korun v hotovosti? Rath zatvrzele opakuje, že o penězích nevěděl. A myslel si, že nese víno. "Když odcházíte od někoho, kdo vám dá víno, tak nezkoumáte obsah. Nevím, opravdu nevím," zopakoval i tentokrát pro Lidové noviny. Přesto ale přinesl nové detaily "příběhu o krabici". Je však přitom opatrný a bedlivě váží slova - přece jen mu stále v jeho procesu hrozí 12 let vězení.

Rath o krabici: Peníze mi podstrčil profesionál?

Rath proto přemítá o tom, že mu někdo mohl miliony podstrčit v době, kdy krabici pustil z očí - pro profesionála by to prý nebyl problém. "Když mě zadrželi, položil jsem ji (krabici) na zem a nějakou dobu jsem se o ni nezajímal," říká Rath. Měl prý jiné starosti - nevěděl, co s ním bude, zda si může zavolat, byl v šoku. Krabice tak podle Ratha ležela bokem. Mimo jeho dosah. Nevěnoval jí pozornost a kdyby jí prý někdo na chvíli odnesl, nezaregistroval by to. "Mně se jednou stalo, že jsem seděl v restauraci a najednou nějaký člověk odchází s mou taškou, kterou jsem měl vedle sebe. Já jsem si toho vůbec nevšimnul," vysvětluje Rath...

Zároveň ale dodává: "Já neříkám, že jsem někoho viděl, jak s ní manipuloval. Já říkám, že jsem ji neměl pod kontrolou, to znamená, že kdyby s ní někdo něco dělal, tak jsem si toho nevšimnul." Kdyby prý ale někdo chtěl, mohl mu krabici vzít a odnést do domu doktorky Pancové, vyměnit v jejím sklepě lahve od vína za miliony a vrátit mu krabici zpátky. "Vezmete krabici, během deseti sekund jste u nich ve sklepě, vyhodíte flašky vína a nandáte tam peníze a krabici vrátíte zpátky," říká Rath pro LN.

Kde se vzaly u Pancové miliony? Vždycky byla bohatá, tvrdí Rath

Otázkou však zůstává, kde se v domě Pancové vzalo vůbec těch třicet milionů. I pro to má ale Rath vysvětlení. "Znám ji dvacet let a vždycky byla bohatá. Vždycky když měla nějakého druha, tak to vždycky byl bohatý člověk. Tak já nevím, jestli to jsou nějaké peníze z vyrovnání, když se rozešli. Ona o tom mlčí," říká Rath v rozhovoru. "Druhá věc je, a to jsem řekl už u soudu, že se sháněly peníze na volby a podle mých informací je sháněla i doktorka Pancová, s níž jsme o tom opakovaně mluvili," nabízí další možnost, kde vzali Kott a Pancová takový balík peněz. Věříte téhle Rathově propracované teorii? A co na to soudce Robert Pacovský, kterého Rath viní z podjatosti?

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

mirkazam ( 11. prosince 2013 16:05 )

Myslím, že váha vína a sedmi melounů je trochu rozdílná,nebo ne ?? S tím okecáním celé kauzy se Rath zaplétá čím dál trapněji,a snaží se ze sebe udělat oběť...komediant !!!

kamjdu ( 10. prosince 2013 14:38 )

Sám tomu nevěříte co tvrdíte. Pan Rath nebyl při zatýkání policií ihned vyzván, aby tašku přede všemi a před kamerami položil na zem, vytáhl z ní krabici a sám ji rozbalil. Místo toho taška někam na čas zmizela v rukou policistů a pak se vrátila znovu do zorného pole krabice s penězi. Prostě neprobíhalo to transparentně tak, jak se to dělá klasicky jinde v právních státech a tedy tak, že přistižený již nemůže vůbec nic namítat.

mirkazam ( 10. prosince 2013 11:56 )

Pane Rath...a teď tu o ,,Červené Karkulce "

mirkazam ( 10. prosince 2013 11:54 )

kamjdu...Je vidět, že Rathovi žvásty zabírají... a ty se sokolíku prober !!!!

strnad86 ( 10. prosince 2013 10:42 )

Ahoj , už máte dárky na Vánoce? Portál www.AkceZ.cz Vám jako 1. v ČR vrátí peníze nejen za nákup v e-shopech, ale i za platbu pojištění či půjčku. Podívejte se!

Zobrazit celou diskusi
Další videa