Kauza Nagyová: Kdo byl Aligátor, Krysička a Křivá huba?

Autor: simao - 
13. listopadu 2013
10:07

Stejně jako v kauze odposlechů "mazánka" Janouška a "kolibříka" Béma se i v případu Jany Nečasové (dříve Nagyové) objevují zvláštní přezdívky, které postupně vyplývají na povrch. Již dříve jsme psali o "žrádlu pro psy", "Krtečcích" a "nejvyšším šéfovi" alias Petru Nečasovi. Kdo však byl Aligátor a koho Nečasova milenka označovala jako "Krysičku"?

Slovníček v kauze Nagyová se rozrůstá, upozornil server aktualne.cz, který uveřejnil další přezdívky jednotlivých aktérů, vyplývající z policejních spisů. Jde přitom o tu část kauzy, která uvízla na mrtvém bodě. Týká se trojice exposlanců ODS Tluchoře, Šnajdra a Fuksy, které státní zastupitelství vinilo z přijetí úplatků (trafik) za složení poslaneckých mandátů.

Nejvyšší soud však rozhodl, že Tluchoř a spol. nemohou být stíháni (zatímco Nagyová a Nečas ano). Už předtím je propustil z vazby. Na jejich jednání se totiž vztahuje poslanecké imunita. "Bylo chybné, že se zahájila takováto akce, že tito lidé byli uvrženi do vazby a až pak se zjistilo to, co se mohlo prověřit mnohem citlivějším a mírnějším způsobem, že poslanci mají imunitu," uvádí nyní v Parlamentních listech advokát Tomáš Sokol, který v kauze Nagyová obhajuje v druhé větvi případu (nezákonném sledování Radky Nečasové vojenskou rozvědkou) bývalého šéfa Vojenského zpravodajství Ondřeje Páleníka.

Nečas může být stíhán 

Samotná Nečasová však svých obvinění zproštěna nebyla, a tak případ běží dál. Již ve čtvrtek by přitom měl u soudu vypovídat současný manžel Nagyové - expremiér Petr Nečas. I toho lze podle rozhodnutí nejvyššího soudu stíhat. "Pokud se Petr Nečas v té věci angažoval, tak se v ní angažoval jako premiér, nikoli jako poslanec," myslí si právník Sokol. Spekulovalo se přitom, že Nečas o údajném uplácení a trafikách pro Tluchoře, Šnajdra a Fuksu nejen věděl, ale sám byl do něj zapletený. Žádné obvinění však proti Nečasovi vznesené nebylo.

Slovníček z kauzy Nagyová se rozrostl

Policie přitom při vyšetřování trafikantů vycházela i s odposlechů a přepisů SMS konverzací. Server aktualne.cz nyní zveřejnil přezdívky jednotlivých aktérů. Komu říkala Nečasova pravá ruka a nyní manželka Jana Krysička? A komu Aligátor? 

Bobon_36 - krycí jméno Jany Nagyové v policejních odposleších

Aligátor - Martin Kuba (současný Nečasův nástupce v čele ODS, Nagyovou měl podle aktualne.cz ujišťovat v odposleších ohledně její budoucnosti ve straně)

Křivá huba - Petr Tluchoř

Krysička - Marek Šnajdr

Nejvyšší šéf - Petr Nečas

Sportovec, Spící - vlivný podnikatel a kmotr Ivo Rittig

Garáž - konferenční místnost v podzemí pražské Rittigovy vily na Vinohradech

Pizza - schůzka

Krtečci - detektivové Vojenského zpravodajství

Žrádlo pro psy - sledovaní, řidič Nagyové a úřednice Úřadu vlády

japos22 ( 13. listopadu 2013 19:42 )

Tvůj malý rozhled nikoho nezajímá

japos22 ( 13. listopadu 2013 19:06 )

Není práce, zvyšuje se věk odchodu do důchodu - staříci se klepou v práci a mladí nemůžou začít normální život, protože neseženou práci - není něco špatně?

japos22 ( 13. listopadu 2013 19:04 )

Tentokrát musím s tebou souhlasit

bersimalinecka ( 13. listopadu 2013 17:45 )

ab -přesně tak

tomik007 ( 13. listopadu 2013 17:20 )

totez v sovetskem svazu - cela ves stejnej pes

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud