V troskách ultralightu zemřel otec dvou holčiček: Rodina vše viděla naživo!

Při nehodě ultralightu zemřel jeho pilot.  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK - 
10. srpna 2013
20:59

U Holešova na Kroměřížsku spadl odpoledne ultralight. Jednačtyřicetiletý pilot ze Zlína byl na místě mrtev. Letadlo začalo po dopadu ihned hořet, neměl šanci na přežití. Spadlo s největší pravděpodobností po nešťastném manévru.

K místu neštěstí zamířil také posttraumatický tým, aby pomohl rodinným příslušníkům pilota, kteří nehodu viděli.

Ve Zlínském kraji se naposledy zřítilo malé sportovní letadlo v polovině června u Uherského Hradiště. Pilot měl tehdy štěstí, katapultoval se a vyvázl bez zranění. Letadlo dopadlo na zahradu rodinného domu, při pádu nikoho nezranilo.

Podle dostupných údajů letos zahynuli, včetně dnešního případu, při leteckých nehodách tři lidé. Při březnovém pádu práškovacího letadla typu Z37-A Čmelák u obce Srbce na Chrudimsku zemřel pětapadesátiletý pilot, další pilot nepřežil dubnový pád motorového rogala u Valče na Karlovarsku.

Loni se v ČR stalo nejméně leteckých nehod za posledních deset let, celkem 50. Nehod se smrtelným zraněním ale výrazně neubylo: o život loni přišlo 13 lidí, osm při nehodách letounů, dva zemřeli při havárii vrtulníku a zbylá tři smrtelná zranění připadají na parašutisty. V roce 2011 zemřelo při leteckých neštěstích 14 lidí.

vendyna ( 22. srpna 2013 21:43 )

"Spadlo s největší pravděpodobností po nešťastném manévru." geniální závěr

honza666 ( 12. srpna 2013 15:38 )

Ten kdo nic neumí, pomlouvá ostatní v Blesku, neb se na nic jiného nezmůže.

vonamula ( 11. srpna 2013 07:11 )

Klídek blbe. To, že jsi se někdy odlepil od země v takovýmhle krámu neznamená, že jsi superman, ale jenom debil, který si neváží zdraví.

pjotri ( 11. srpna 2013 06:08 )

A kolik jsi toho v takove vanicce nalital(a) ty? Typicka ceska vlastnost - trousit "rozumy" v oblasti, o ktere h... vim. Ja mam treba elektrolet, cimz vylucuju, ze bych sedel na vanicce s benzinem. A s vetrem bojuju jen pri vzletu a pristani. Vis, ve 200m lita jen blazen, jako ty, ale ani ve 200m - prilis nizko pro bezpecny let - neni duvod bojovat s vetrem. Holt nazor "znalce", hihihi

pjotri ( 11. srpna 2013 06:01 )

Osobne si myslim, ze adoptovat dite je o hodne slozitejsi, nez porizeni letadla.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud