Neuvěřitelné! Malý Nigerijec (13) cestoval zavěšený na kole letadla!

Chlapec se dokázal udržet na kole letadla 35 minut. (ilustrační foto)  (Autor: Reuters)
Autor: ljš - 
26. srpna 2013
07:28

Dobrodružství, které ho mohlo stát život! Teprve třináctiletý chlapec z Nigerie se chtěl dostat do hlavního města, a protože neměl na letenku vyřešil to po svém... Když se letadlo rozjíždělo, naskočil na jeho kolo, kde se udržel až do přistání!

Nigerijský teenager přežil domácí let v délce 35 minut jako černý pasažér na kole letadla. Informovala o tom nigerijská letecká společnost Arik Airlines. Chlapec prý z kola seskočil při přistání ve městě Lagos.

Podle aerolinek cestující a posádka zahlédli chlapce běžícího k letadlu v době, kdy pojíždělo po ploše a připravovalo se na odlet z letiště ve městě Benin na jihu země. Upozornili na to piloty a ti poté agenturu pro bezpečnost letecké dopravy. Navzdory možné přítomnosti chlapce se piloti rozhodli pokračovat a letadlo vzlétlo.

Chlapec ve věku 13 nebo 14 let se schoval na kole letadla a seskočil z něj ve chvíli, kdy letadlo přistálo v Lagosu. Poté byl zadržen personálem aerolinek. Podle aerolinek chlapec přežil pravděpodobně díky tomu, že let byl krátký a letadlo nevzlétlo do výšky nad 25.000 stop (7620 metrů).

Nigérie má za sebou řadu velkých leteckých neštěstí a bezpečnostních problémů. Loni nigerijské aerolinky dostaly v USA bezpečnostní povolení k letům do země, napsala agentura AP.

tarot666 ( 26. srpna 2013 09:02 )

To je zase kachna...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud