Nejvyšší trest za mačetový útok v Novém Boru: 16 let vězení!

rajský soud v Liberci vynesl 29. července rozsudek nad pěticí mužů obžalovaných z takzvaného mačetového útoku v Novém Boru na Českolipsku. Na snímku uprostřed je jeden z odsouzených Vojtěch H.
Autor: ljš, ČTK - 
29. července 2013
14:38

Při svém šíleném běsnění v baru v Novém Boru zranili mačetami tři muže a jednoho málem zabili. Soud dnes za to pětici útočníků poslal do vězení na tři až 16 let.

V kauze mačetového útoku v Novém Boru dnes Krajský soud v Liberci potrestal tři z pěti útočníků za pokus o vraždu, zbývající dva odsoudil za ublížení na zdraví. Dostali tresty od tří do 16 let vězení. Rozhodnutí soudu není pravomocné. Při útoku v srpnu 2011 zranili útočníci v baru Pivní pomoc tři muže, jeden byl podle soudního znalce ohrožen na životě.
   

Šestnáct let by si měl odpykat Vojtěch H., který napadl dva muže v baru. O rok méně dostal Jakub Ž. a třetí potrestaný za pokus o vraždu pět let. Tak nízký trest mu soud vyměřil kvůli jeho věku, jako mladistvý může dostat jen poloviční sazbu. Z pokusu o vraždu byl původně obžalován také Antonín S., soud ale jeho počínání překvalifikoval na těžké ublížení na zdraví, a vyvázl tak s tříletým trestem. Pátý z útočníků, mladistvý, dostal za ublížení na zdraví 3,5 roku nepodmíněně.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud