Pátek 23. února 2024
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
Zataženo, déšť 9°C

Rusnok už má prvního ministra: Na vnitro půjde Pecina

Rusnok vybral Martina Pecinu na post ministra vnitra
Rusnok vybral Martina Pecinu na post ministra vnitra  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: ČTK, ljš - 
25. června 2013
21:23

Vláda kamarádů Miloše Zemana, jak ji nazývá bývalý ministr financí Miroslav Kalousek, už zná krom premiéra také jméno prvního ministra. Jiří Rusnok si na post šéfa vnitra vybral Martina Pecinu.

"Ministrem vnitra v nové úřednické vládě bude někdejší šéf tohoto resortu Martin Pecina," premiér Jiří Rusnok. Dodal, že o postu ministra zahraničí bude jednat s exministrem Janem Kohoutem. Pecina i Kohout působili v úřednické vládě premiéra Jana Fischera. Podle Rusnoka bude mít vládní zkušenosti většina ministrů, ale nebude to podmínkou pro jejich jmenování.

Kohout odpoledne sdělil, že nabídku být šéfem diplomacie zatím nedostal. Dotaz, zda by post přijal, kdyby byl osloven, ale nijak nekomentoval.

Spravedlnost

Někdejší nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová na dotaz ČTK odpověděla, že pokud by od Rusnoka dostala nabídku stát se ministryní spravedlnosti ve vládě odborníků, tuto možnost by zvážila.

Obrana

Současný ministr obrany Vlastimil Picek nechtěl dotaz, zda nabídku od Rusnoka dostal, komentovat. Picek je nestraník a Zeman ho letos při jmenování do funkce označil za odborníka, který zná svůj resort. Mohl by tak patřit k Rusnokovým favoritům.

Zdravotnictví

Předseda senátorů SPOZ a někdejší náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Dryml nechtěl na dotaz ČTK říci, zda dostal nabídku vést toto ministerstvo. Uvedl ale, že by s tímto pověřením souhlasil za podmínky, pokud by vláda souhlasila s okamžitou změnou úhradové vyhlášky a lázeňské vyhlášky. "Pokud bych to přijal, tak by okamžitě muselo dojít ke změně úhradové vyhlášky a seznamu, který omezuje lázeňskou péči," řekl Dryml.

Bývalý ministr zdravotnictví Ivan David a někdejší ministr školství Eduard Zeman ČTK řekli, že nabídku na post ve vládě Rusnoka nedostali. Pokud by ale přišla, prý by jí zvážili. Bývalý ministr financí Pavel Mertlík ČTK řekl, že nabídku nedostal ani by o místo ve vládě nestál.

Průmysl a obchod

Svaz průmyslu a dopravy dnes oznámil, že jako nejsilnější organizace zaměstnavatelů je připraven doporučit na ministry odborníky z oblasti podnikání, pokud ho o to někdo požádá. V čele svazu stojí Jaroslav Hanák, který také patří k Zemanovým poradcům. I jeho jméno v souvislosti s "vládou odborníků" v posledních dnech padalo.

Zahraničí

Ředitel hradního zahraničního odboru a diplomat Hynek Kmoníček nabídku být ministrem zahraničí nedostal a nepředpokládá, že by ji obdržel. Kmoníček popřel informace médií, že odmítl nabídku na post šéfa diplomacie. "Ve skutečnosti žádné jednání s panem premiérem v této souvislosti neproběhlo," sdělil ČTK. "S panem premiérem se známe a on ví, že jsem se svým současným pracovním zařazením plně spokojen," dodal.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

verasum ( 27. června 2013 17:28 )

Opravdu mne pobavila reakce modrých ptáků na aféry a vyšetřování, která hýbe ČR.Je vidět, jak se chlapcům a p.Němcové nechce od koryt.Pročpak se bojí nových voleb?? Protože půjdou od válu a nebudou moci mařit vyšetřování a jsem zvědavá co a na koho ještě vyplave.Je zajímavé sledovat, co říká tzv. paní čistá Němcová. Když budu zvolena, první co udělám, bude nechám prošetřit policejní zásah. Takže žádné schvalování rozpočtů, žádná pomoc lidem po povodních, to bych já viděla jaké klíčové, ne tak pro paní "čistou" ta hlavně jako první chce naznačit zastrašování. Je mi z celé pravice na zvracení.

cipisek134 ( 27. června 2013 10:34 )

http://***lidovky.cz/na-ministerstvo-vnitra-prichazi-odbornik-na-rekordni-premie-p5e-/zpravy-domov. aspx?c=A130625_211714_ln_domov_jzl

cipisek134 ( 27. června 2013 10:20 )

wandzi: A navíc je ještě Prcina (to není překlep, ale úmysl) procikánský kretén.

cipisek134 ( 27. června 2013 10:19 )

stanislavhahn:

cipisek134 ( 27. června 2013 10:17 )

Trubko!! DSSS je jediná vlastenecká strana u nás.

Zobrazit celou diskusi