Muž (56) se odvezl do nemocnice s motorovou pilou v břiše

Brazilec Gregorio Steinmedc skončil s motorovou pilou v břiše  (Autor: fotos.noticias.bol.uol.com.br)
Autor: ČTK - 
14. června 2013
10:37

"Masakr motorovou pilou" přežil 56letý Brazilec, který s tímto pracovním nástrojem v břiše urazil 50 kilometrů do nemocnice, kde mu pilu vyoperovali. Nešlo však o žádné přepadení, zranění si způsobil sám vlastní nešikovností.

Gregorio Steinmedc se v pondělí dal doma do řezání kulatiny, nic zlého netuše. Šlo mu to prý docela od ruky, než se mu ale motorová pila vysmekla a zařízla do břicha. Protože je to dost tvrdý chlapík, chtěl záležitost vyřešit tím, že požádal manželku, aby mu motorového vetřelce z břicha jednoduše vyndala.

Manželka ho ale "poslala k šípku" a hned poté do místního zdravotnického zařízení. Tam mu sice poskytli první pomoc, jenže na operaci musel jet záchrankou do města Santa Rosa, vzdáleného asi 50 kilometrů.

S pilou v těle tak strávil minimálně dvě hodiny, ale ničeho se nebál. "Něco vydržím, neměl jsem strach ze smrti," prohlásil prý Steinmedc, který se už cítí dobře.

Micméně podle chirurga Mauricia Romana, který ho operoval, měl Steinmedc namále. "Kdyby se pila během transportu pacienta do nemocnice dostala ven, mohl vykrvácet," řekl. Zákrok trval dvě a půl hodiny. Doktor upřesnil, že se pila zařízla deset centimetrů do masa, naštěstí ale nezasáhla žádný životně důležitý orgán.

I když se Steinmedc tváří, že je chlapík, který má pro strach uděláno, na motorovou pilu už nesáhne. "Je to příliš nebezpečné," uznává.

mortis69 ( 14. června 2013 15:50 )

Přez dvacet let dělám na obráběcích strojích a ještě pořád mám 21 prstů a bez vážnýho úrazu

mortis69 ( 14. června 2013 15:41 )

To se teda Miloš preventivně dezinfikuje každej den a pak z toho má virózu

pecacz ( 14. června 2013 14:39 )

Až na to že to není motorová pila ale flexa ach joo !

xxxx678 ( 14. června 2013 14:17 )

Áuuuuuuu

dadaveve ( 14. června 2013 13:12 )

a ty máš vyhulenej mozek

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud