Policisté pomáhali při povodních: Zachránili život chlapečka (9)

Plzenští policisté zachránili v Ústí nad Labem život devítiletému chlapečkovi
Autor: ljš - 
10. června 2013
15:28

Nebýt zkušenných policistů zemřel svému tatínkovi v náručí. Devítiletý chlapeček z Ústí nad Labem doma zkolaboval a přestal dýchat. Rodiče měli obrovské štěstí, že v místě jejich bydliště zrovna hlídkovali kvůli povodním plzeňští strážníci, kteří jejich dítěti zachránili život.

Plzeňští strážníci uviděli při své ranní hlídce v Ústí nad Labem, kam přijeli kvůli povodním pomoci svým kolegům, ženu a muže, kteří vyběhli ze svého domu a volali o pomoc. Muž nesl v náručí zcela nahé malé dítě, které nedýchalo, bylo v bezvědomí a v křeči.

Matka policistům stačila říct, že dítě zvracelo, mělo teplotu a trpělo Nefrotickým syndromem. Jeden ze strážníků položil pod chlapce na vozovku svoji služební bundu a druhý mu zprůchodnil dýchací cesty, protože dítě se dusilo zvratky.

Chvilku na to začal chlapec samovolně dýchat. Než přijeli na místo záchranáři, uložili ho strážníci do stabilizované polohy, přikryli dekou a do jejich příjezdu monitorovali základní životní funkce.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

katkatt ( 10. června 2013 21:36 )

japos22 ( 10. června 2013 15:42 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud