Chlapec zemřel kvůli chaosu v nemocnici: Lékaři na něj neměli čas

(ilustrační foto) Pětiměsíční chlapeček zemřel v nemocnici.  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: mok - 
8. června 2013
21:20

Teprve pětiměsíční chlapeček, který podstoupil operaci srdce, zemřel kvůli zmatku v nemocnici. Když se totiž jeho stav po těžkém zákroku zhoršil, na oddělení nebylo dost lékařů, kteří by mu mohli pomoct a sestry začaly panikařit. To bohužel stálo malého Dominica život.

Zdrcená matka malého Dominica Merilyn Bartley (46) se nemůže ze smrti svého synka vzpamatovat. Pětiměsíční chlapeček by mohl po operaci srdce žít, kdyby v londýnské nemocnici Barnet nebyl takový chaos.

Stav Dominica se totiž náhle zhoršil den po operaci, když ale Merilyn Bartley požádala zdravotníky o pomoc, na místě nebyl nikdo, kdo by jejího chlapečka dokázal zachránit. Po chodbách bylo podle Merilyn slyšet jen zoufalé šuškání sester. "Měla jsem hrozně špatný pocit. Lékaře jsme neviděli celé ráno. Ve vzduchu byla cítit panika a slyšeli jsme, jak si mezi sebou sestry šuškají, že tu nikdo není," svěřila se listu Daily Mail.

Podle koronera Andrew Walkera mohl chlapeček i nadále žít, kdyby se mu okamžitě dostala odborná pomoc.

 

nojasne ( 16. června 2013 17:39 )

No u nás, když nemá nemocnice dost personálu, tak se zavře a lidi nadávaj. Ale platit 30 korun za recept, aby ve zdravotnictví bylo více peněz, to ne to nadávaj ještě víc. To by si pak nemohli koupit nové auto.

nojasne ( 16. června 2013 17:36 )

nebylo bez dozoru, pouze nebyl žádný volný lékař, protože všichni přítomní zrovna ošetřovali jiné případy, ani v Anglii se lidem nechce platit nějaké poplatky, když mají nárok na péči zdarma, a pak se diví, že nemocnice nemohou zaměstnat dostatek personálu

jaromir123 ( 9. června 2013 12:00 )

Byl jsem pře rokem na lehkém chirurgickém zákroku a doktorka mi řekla, abych si náplast na to koupil v lékárně.

jana999 ( 9. června 2013 10:41 )

ta katastrofa už je, zažila jsem to na pohotovosti v praze v nemocnici na karlově náměstí, o to, můj přítel si zlomil palec, tak mu to zalepila náplastí, že nemá sádru a musí si v pondělí dojít k lékaři, ale poplatek 90 kč za tu náplast zaplatil, jsem u to mohla zalepit doma sama, pak tam přivezli motorkáře a pro toho zase neměli tetanovku, no řeknu vám, jednou na dovolený, jako dítě v bratislavě jsem spadla na bradu a první co mi píchali byla tetanovka

jana999 ( 9. června 2013 10:36 )

to je na západě normální, v západním německu náš soused zemřel na žlučník, protože měl záchvat o víkendě a v nemocnici taky neměli, kdo by ho operoval.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud