Nechutné týrání v domově důchodců: Úřady nad ním zavírají oči!

Autor: simao, uá - 
24. května 2013
05:00

Je to děsivý obrázek. Zubožení důchodci lezou po čtyřech, aby se dostali na záchod, nebo pro jídlo. Domov v Červeném Újezdu na Teplicku se stal místem neuvěřitelného trýznění seniorů. Co na to úřady? Vydaly doporučení, jinak raději zavírají oči.

Bývalý klient Domova Na kopci pořídil fotografie, ze kterých mrazí. Namísto komfortního ubytování pro seniory se totiž setkal se zvěrstvy. O snímky se však podělil s deníkem Aha!. A týrání seniorů vyplynulo na povrch.

Člověk by si řekl, že příslušná místa promptně zareagují. A domov uzavřou. Jenže celá aféra kolem stařečků, lezoucích bez holí o čtyřech na záchod a pro tu trochu jídla, kterou jim v Červeném Újezdu dávají, se teprve prošetřuje.

Úřední doporučení klientům

A krajský úřad Ústeckého kraje se tak zatím zmohl pouze na doporučení, adresované tyranií postiženým klientům. Mají prý kontaktovat své příbuzné, případně opatrovníky, a požádat o převezení do jiného zařízení.

"Svéprávní mají možnost iniciovat převoz sami," uvedla pro Aha! mluvčí úřadu Magdalena Hanáčková. Jinými slovy - nějakou výraznou pomoc od úřadů nečekejte. 

Na co ještě čekají? Ptají se lidé

"Přijde mi, že jsou všichni strašně daleko od reality a neví, co je tam za klienty. Nevím, co by se mělo stát, aby to úředníky zvedlo ze židle," zareagovala rozzuřeně bývalá ošetřovatelka z domova Petra Rejmanová (28) s tím, že v domově jsou umístěni často "odložení" lidé bez rodin.

Úředníci se však brání, že jsou momentálně na domov hrůzy krátcí. Policejní vyšetřování probíhá, zatím však nikdo nepodal návrh na uzavření objektu. Při pohledu na zmiňované snímky vyvstává nejednomu člověku otázka, na co se v tomto případě vůbec čeká.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

rozhodnyj ( 25. května 2013 00:23 )

A co na to tzv. "ochránci lidských práv" ombudsman, zmocněnec pro lidská práva, Český helsinský výbor a další kteří by na jejich dodržování měli dohlížet a jsou za to dobře placeni? Kdyby to bylo třeba v Číně tak by řvali jako paviáni, když je to doma tak jsou zticha aby náhodou nenarazili! Jak je vůbec možné že jsou podobná zařízení provozována, když se v nich dějí taková zvěrstva? Protože jde v první řadě o peníze a kontroly jsou pouze formální-papírové.

mortis69 ( 24. května 2013 14:32 )

Máš pravdu Všechny na Marz

ivoadler ( 24. května 2013 12:40 )

No, tak takhle už to dneska brát nemůžeme. Leda bysme se vrátili do toho pravěku.

ivoadler ( 24. května 2013 12:38 )

Nelze přehlédnout, že v článku se taktně nemluví o tom, kdo je zřizovatelem tohoto domova důchodců. Pokud by jeho zřizovatelem byl stát (kraj, obec), tak příslušná místa můžou udělat hodně. Pokud je to komerční zařízení, tak se úrovni "péče" nedivím.

stanislavhahn ( 24. května 2013 10:54 )

Tohle je obrázek dnešní situace ve státě.Všichni chtějí jen peníze nic víc je nezajímá.Hlavně politiky. (N) (N) (N) (N) (N) (N) (N) (N) (N) (N)

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud