Sudeťák Posselt: Benešovy dekrety jsou jako zombie!

Bernd Posselt dnes označil Benešovy dekrety za zombie
Autor: ČTK - 
19. 5. 2013
16:33

Nejvyšší představitel sudetských Němců Bernd Posselt dnes na končícím 64. sudetoněmeckém sjezdu v Augsburgu označil takzvané Benešovy dekrety za zombie, které se vždy vynoří a šíří strach a děs. Vyzval proto Čechy, aby společně se sudetskými Němci toto zombie pohřbili.

Bavorský premiér Horst Seehofer, který dnes převzal sudetoněmeckou Evropskou cenu Karla IV., zase odsoudil vyhánění a stejně jako ostatní řečníci ocenil premiéra Petra Nečase za jeho příspěvek k narovnání politických vztahů s Bavorskem.

Němci dekrety stále řeší

Dekrety československého prezidenta Edvarda Beneše, na jejichž základě přišli sudetští Němci po druhé světové válce v Československu o občanství a majetek a následně byli podle mezinárodních dohod vysídleni, patřily v minulosti k hlavním terčům kritiky příslušníků někdejší německé menšiny v Československu na jejich každoročních sjezdech. Posselt účastníky toho letošního ujistil, že pro sudetské Němce jsou dekrety stále důležitým tématem.

Dekrety jsou jako zombie

Jsou něco jako zombie. Ať už chceme nebo ne, vynoří se a šíří strach a děs. Viděli jsme to teď při českých prezidentských volbách,“ připomněl Posselt vášnivou debatu o poválečné minulosti během kampaně před druhým kolem prezidentských voleb v Česku. Zombie podle něj ale patří na hřbitov. „Milí čeští přátelé, pohřběme společně a definitivně

Doporučujeme
krupan10 ( 20. května 2013 06:29 )

už se jim omluvil ten ožralej lůzr Havel dostatečně. Tenkrát vedl Kohl, Schwarzenberk a Havel jednání za odškodnění Němců a reálně hrozilo prolomení dekretů. Určitě by to mělo dalekosáhlé následky, to si někteří zdejší pisálci ani neuvědomují.

krupan10 ( 20. května 2013 06:20 )

tady je vidět, jak jsou dekrety stále v kurzu, jejich prolomení by byla katastrofa

namoroman ( 19. května 2013 22:42 )

Tak nám podej svůj výklad Už se těším na něco převratného

namoroman ( 19. května 2013 22:36 )

A ti "naši" debilové se tam jezdí omlouvat- Nečas jen svým postojem nahání vodu na mlýn takovým Posseltům- jen aby se z nich neposreltoval-kdyby bylo těsně po válce tak ho odsoudí sám Beneš za vlastizradu flust na něj!!!

janagaronne ( 19. května 2013 22:16 )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa