Sudetští Němci útočí: Benešovy dekrety patří na smětiště dějin!

Sudeťák Posselt se znovu opřel do Benešových dekretů.
Autor: ČTK, lm - 
8. 6. 2014
23:03

Benešovy dekrety patří na smetiště dějin a jejich další existence jen zbytečně zatěžuje společnou budoucnost Čechů a Němců. V projevu na závěrečném dni 65. sudetoněmeckého sjezdu to dnes řekl nejvyšší představitel sudetských Němců Bernd Posselt.

Dekrety podle něj oživují ducha nacionalismu, který vedl k rozpoutání obou světových válek. Český premiér Bohuslav Sobotka již v sobotu v souvislosti s projevy na augsburském sjezdu sdělil, že jeho vláda nevidí žádný důvod pro zpochybňování dekretů.

Dekrety československého prezidenta Edvarda Beneše, na jejichž základě přišli sudetští Němci po druhé světové válce v Československu o občanství a majetek a následně byli podle mezinárodních dohod vysídleni, patřily i v minulosti k hlavním terčům kritiky příslušníků někdejší německé menšiny v Československu při jejich každoročních sjezdech.

Dekrety by měly skončit na smetišti dějin

"Česko by se mělo od této hrozné zátěže oprostit," řekl Posselt. Podle něj Češi a Němci dobře spolupracují v Evropské unii a Benešovy dekrety jsou zbytečným stínem této spolupráce. "Je v zájmu nás všech, aby dekrety skončily na smetišti dějin," zdůraznil Posselt s tím, že dekrety zbytečně oživují ducha nacionalismu, který ve 20. století zavinil dvě ničivé války v Evropě.

"První světová válka měla mnoho příčin, hlavní z nich ale byla nemoc lidstva zvaná nacionalismus, která hnala lidi proti sobě," řekl Posselt. "Po druhé světové válce se rezignovalo na hledání míru v Evropě a jen proto mohl zločinec Adolf Hitler znovu zvednout nacionalistická témata a rozpoutat druhou světovou válku," doplnil šéf mluvčí Sudetoněmeckého krajanského sdružení.

Sobotka návrh odmítá

"(Česká) vláda přirozeně nevidí důvod pro jakékoliv zpochybňování Benešových dekretů a pro jakékoliv otevírání této otázky," sdělil v sobotu premiér Sobotka. Podle něj byl vztah k minulosti společně a otevřeně definován v česko-německé deklaraci. "Není žádný důvod, aby minulost komplikovala naše současné vynikající vztahy jak s Německem, tak Bavorskem," dodal ministerský předseda.

Doporučujeme
salto ( 9. června 2014 14:26 )

...a já myslel, až ho pustí na vycházku

salto ( 9. června 2014 14:25 )

andre... dle mého názoru není ani míšený, ani bastard, ale je jenom úplně blbej, žije si v jakémsi virtuálním světě a někdo mu asi nakecal, že je moudrý a inteligentní a tím že je (jak píšu výše) úplně vydlabanej, tak tomu věří

salto ( 9. června 2014 14:21 )

Je to tak, nutně potřebovali do Říše, tak jsou tam a to pomíjím fakt, že Němci ve 20. století rozpoutali dvě ničivé světové války. No a Dekrety jsou rozhodnutím vítězných mocností, tak ať si jdou stěžovat třeba na lampárnu

pepatiso ( 9. června 2014 12:10 )

To sudeťacké prase už mělo být dávno vyuzené.

namoroman ( 9. června 2014 11:20 )

To měl říct, když za ním jezdil Chrchlavec a ta jeho sebranka. Jako by nestačilo, že se jim omlouval jako blbeček!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud