Češi v Americe se modlí pro texaský West, který zničil výbuch

Czech Stop je nejznámější české pekařství v Americe
Autor: šim - 
18. dubna 2013
11:24

Zpráva o ničivém výbuchu továrny na hnojiva v texaském městečku West, jehož obyvatele ze dvou třetin tvoří Češi, emigranti, nebo jejich potomci, zasáhla celou českou komunitu ve Spojených státech. Všichni posílají své modlitby do oblíbeného českého města.

Sociální sítě zaplavily vzkazy, které se obrací k texaskému městečku West. Znají jej desítky tisíc českých emigrantů a jejich potomků, kteří se do města sjíždějí k pravidelným setkáním krajanů, i běžní Američané.

„Nemůžu uvěřit, co se stalo ve Westu. Miluji to malé městečko a Czech Stop. Neuvěřitelné,“ reagovala na Twitteru na událost Brooke.

„Moje srdce se obrací k Westu, v Texasu. Zastavím se tam pokaždé, když projíždím. Mají tam úžasné české pečivo,“ napsala uživatelka s přezdívkou Hurt Blogger.

„Když jsem projížděl Westem, zastavil jsem se v Czech Stopu. Mají tam skvělé koláče. Dnes v noci tam byla obrovská exploze. Modlím se za všechny,“ napsal na svůj Twitter Keith Whitmire.

„West v Texasu je české město. Točí tu Staropramen a v každé restauraci mají smažený sýr. Byl jsem tam v roce 2000 a bylo to skvělé,“ vzpomíná Matt Welch.

„Posílám své modlitby do Westu. V Czech Stopu se zastavuji pokaždé, když tudy projíždím,“ napsal na Twitteru Matt Nelson.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

ivoadler ( 18. dubna 2013 18:52 )

Taky se za ně pomodlím. A vůbec, když mě někdo požádá o příspěvek na charitu, řeknu: já se za ty potřebné pomodlím. Američani jsou na modlení profíci. Taky se to musím naučit: potřebuješ pomoct, pomodlím se za tebe.

lipno ( 18. dubna 2013 14:58 )

Já NE, raději přispívám jinak než modlitbami

lipno ( 18. dubna 2013 14:56 )

Modlení jim bude asi platné

platopus ( 18. dubna 2013 13:29 )

Cesi at uz kdekoliv ve svete se modlime

zamlzena ( 18. dubna 2013 11:42 )

V Česku se také modlíme.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud