Starosta českého města v Texasu: Při explozi továrny zemřelo 14 lidí, po pěti stále pátráme!

Autor: shp - 
19. dubna 2013
08:20

Tommy Muska, starosta českého města West v Texasu, v noci na dnešek řekl, že výbuch továrny na hnojiva si vyžádal 14 mrtvých. Jsou mezi nimi čtyři zdravotníci. Pohřešuje se ale pět dobrovolných hasičů. Panují obavy, že zemřeli také...

Pátrání po přeživších nebo obětech pokračuje. Vyšetřovatelé zatím nevyloučili možnost, že šlo o zločin. „Neříkáme, že se jedná o zločin, ale nevíme. To znamená, že dokud nebudeme vědět, že se jedná o průmyslové neštěstí, tak budeme pracovat, jako by se jednalo o zločin,“ řekl ve čtvrtek místního času mluvčí policie Patrick Swanton.

Byl to atentát?

Spekulace o možném atentátu posiluje to, že výbuch nastal krátce po pondělním dvojitém pumovém útoku u cíle maratonu v Bostonu, který zabil tři lidi a dalších asi 180 zranil. Dnešek je navíc výročím pumového atentátu v Oklahoma City, při kterém 19. dubna 1995 přívrženec krajní pravice zabil 166 lidí ve vládní budově.

Vypadalo to jako výbuch atomovky

Zhruba třítisícové město West, kde se velká většina obyvatel hlásí k českým kořenům, postihla výbuchem továrny pohroma, kterou očití svědkové přirovnávají k výbuchu jaderné pumy. Pesimistické odhady hovoří o desítkách mrtvých, neoficiální údaje zdravotníků o 179 zraněných, z nichž 38 je ve vážném a 24 v kritickém stavu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

reggina ( 19. dubna 2013 10:45 )

Za chvili bude i Texas cesky stat.

lipno ( 19. dubna 2013 10:36 )

Nemodlete se, PÁTREJTE!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud