Ta d*vka je mrtvá, oslavovali Britové smrt Thatcherové (†87)

Autor: šim - 
9. dubna 2013
14:46

Vlajky na půl žerdi, smutek po celém království, kondolence ze světa a vzpomínky státníků a politiků. Ale nejen takové byly reakce na pondělní smrt Železné lady Margaret Thatcherové (†87). Stovky lidí však její smrt oslavovaly a v noci ze „samé radosti“ demolovaly Londýn.

„Maggie Thatcher, Maggie Thatcher, už nežije, už nežije,“ provolávali odpůrci Thatcherové v londýnských ulicích a otevírali při tom lahve se šampaňským. „Přišel jsem oslavit odchod jedné z nejodpornějších hrůz společenských a ekonomických dějin,“ řekl pro deník Guardian učitel Clive Barger.

Thatcherové řada Britů nemůže odpustit škrty na veřejných financích, zvyšování nezaměstnanosti, které způsobilo nařízené zavírání továren i dolů, a předně zavedení nové daně.

"Třicet let jsem čekal na okamžik, kdy ta čarodějnice zemře. Jsem bez práce od roku 1984," citoval jednoho z účastníků, 58letého dělníka Juliana Stylese, britský Daily Mail. "Dneska si dám jeden drink za každý rok, co jsem nezaměstnaný," dodal.

Mezi "slavícími" bylo však mnoho lidí, kteří její vládu nemohlo zažít. Ti si spíš z oslav udělali improvizovanou technoparty. V ulicích totiž nechyběl ani soundsystém.

Provolávat neuctivá hesla a vyvěšovat transparenty s nápisy „Ta d*vka je mrtvá“ však některým nestačilo. Ve čtvrti Brixton tak vzplály odpadkové koše, noční ulice ozařovaly dýmovnice, vymláceny byly výlohy několika obchodů. Na několikasethlavý dav museli být povoláni těžkooděnci.

Výsledkem nepokojů je několik zadržených, z nichž dvě ženy kvůli rabování v obchodě, a sedm zraněných policistů, z nichž jeden utrpěl vážná poranění. Tím ale oslavy smrti Železné lady zřejmě nekončí. Další jsou plánovány na den pohřbu, který se uskuteční ve středu 17. dubna. Lidé se k nim svolávají po internetu.

fandamilan ( 9. dubna 2013 17:33 )

Je dobře že bestie je chciplá.Měli ji ale oddělat v době kdy terorizovala vlastní národ.

namoroman ( 9. dubna 2013 17:09 )

To také,a navíc zavedený pořádek je pohodlný,takže je to jejich logická reakce.Museli začít myslet jiným způsobem v jiných dimenzích a to byl možná také jejich konec.Na další postup musela nastoupit nová čerstvá garnitura aby se to zvládlo.

japos22 ( 9. dubna 2013 17:07 )

Aha ...

namoroman ( 9. dubna 2013 17:01 )

V roce 1988 obdržel Sacharovovu cenu za svobodu myšlení, v roce 1993 spolu s de Klerkem Nobelovu cenu míru. Byla to ironie a reakce na některé "nadřazené" chytráky co zde plodí nesmysly o lůze poněvadž jsou asi "za vodou" , machrují a myslí si že se jim nic nemůže přihodit.Přál bych jim ať onemocní a budou si muset platit ošetření až do vydolování všech rezerv nebo ať je někdo falešně obviní a budou cálovat advokáty,policii a soudce aby se z toho vyhrabali.

japos22 ( 9. dubna 2013 16:52 )

To jsou ty mýty. ... Asi dostali strach z vlny utečenců do západní Evropy... čili v první řadě se starali o sebe a nějaké demokratické hnutí bylo až na posledním místě.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud