Senátor zjistil, že syn je gay: Z odpůrce homosexuálů se stal jejich zastánce

Senátor Rob Portman byl jednou z opor kampaně neúspěšného prezidentského kandidáta Mitta Romneyho
Autor: simao, ČTK - 
15. 3. 2013
18:30

Americký senátor Rob Portman platil za zapřísáhlého odpůrce svazků homosexuálů. Tohle přesvědčení mu však výrazně nalomil člověk z jeho nejbližšího okolí - jeho syn, který mu oznámil, že je gay.

Portman je senátorem za stát Ohio. Ještě nedávno platil za rozhodného odpůrce svazků i vztahů osob stejného pohlaví. Odhlasoval ve Sněmovně reprezentantů i zákon na ochranu manželství, který jej definuje výhradně jako svazek mezi mužem a ženou.

Svůj pohled však senátor radikálně přehodnotil poté, co se mu jeho syn Will (21) oznámil, že je gay! O synově orientaci dozvěděl před dvěma lety. A po počátečním rozčarování ho to přimělo přemýšlet.

"Dospěl jsem k přesvědčení, že pokud jsou dva lidé připraveni učinit celoživotní závazek vzájemné lásky a péče v dobrých i zlých časech, vláda by jim neměla odepírat možnost uzavřít manželství," napsal dnes svůj názor do listu Columbus Dispatch. Syn ho prý přesvědčil, že homosexuální orientace není volba.

Vlivný republikán, který byl jedním z adeptů na post viceprezidenta, pokud by Obama prohrál s republikánským kandidátem Mittem Romneym, by přitom mohl o změně přístupu přesvědčit i část svých spolustraníků. V dohledné době se totiž v USA bude u Nejvyššího soudu jednat o stížnosti na federální zákon, který znemožňuje legalizovat na území celých homosexuální manželství.

Prezident Barack Obama se přitom loni stal první hlavou USA, která se veřejně postavila za uzákonění homosexuálních manželství. Sňatky párů stejného pohlaví však dosud umožňuje pouze několik států, například Massachusetts, Iowa, Vermont, New Hampshire či New York.

Doporučujeme
charles009 ( 16. března 2013 09:30 )

jako bilej heterak se cejtim jako utlacovana mensina!!! nejvetsi teplo je kolem namesti miru v Pze...na kazdym rohu stoji nejakej posunovac hovinek

namoroman ( 15. března 2013 21:00 )

Když to tak sleduji...těm homosexuálům by dost pomohlo,kdyby se zakázalo heterosexuální manželství:Přijde ta doba,kdy to budou požadovat a jako menšině jim bude jistě vy-hověno a většina bude vy - hovněna

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa