Rodiče obětí tragické nehody na Mánesově mostě: Zemřeli proto, že nechtěli brzy vstávat!

Autor: Ondřej Požár, mokk - 
8. 3. 2013
05:02

Velký smutek ovládl menší rodinnou cateringovou firmu Tropico Catering, která sídlí v Olomučanech na Blanensku. Jednatelka Jindra K. (†43) a její druh Libor K. (†42), který tu také pracoval, jsou totiž po smrti. Oni totiž byli ti dva nešťastníci,  které v úterý večer smetlo na pražském Mánesově mostě do Vltavy auto.

Dvojice přijela do metropole v úterý večer s tím, že ve středu ráno půjde na prezentaci potravin. Tam už ale Jindřiška a Libor nedorazili, protože je srazil do řeky vůz řízený seniorem (67).

Služební cesta

„Odcestovali do Prahy na předváděčku. Jeli dřív, aby nemuseli ve středu brzy vstávat, protože prezentační akce začínala už v sedm ráno,“ řekli ve čtvrtek Blesku rodiče Libora K. Vojtěch a Marie.

Ti jsou ve firmě zaměstnaní a stále doufají, že jejich syn žije. „Pořád je pohřešovaný, takže máme naději, že to přežil,“ říkají.

Ze smrti své dcery Jindry, která měla ve firmě na starosti zajištění cateringových služeb včetně servisu jídla, je zdrcená její matka Jindra H., která o tragédii nechce mluvit. I ona v Tropico Catering pracuje.
„Libor s Jindřiškou spolu žili jako druh a družka. Jindra byla rozvedená a z prvního manželství má osmnáctiletou dceru Lenku. Ta studuje střední školu a bude letos maturovat. V květnu jí bude devatenáct let,“ prozradili příbuzní.

Policie mlčí

O tragédii informovala pražská policie jako prvního Davida K., bratra pohřešovaného muže, jehož stále záchranáři nenašli. „Firmu teď povedu já. Ale nechci se k tomu dál vyjadřovat, jsou to interní věci firmy. Ani k nehodě nic neřeknu,“ odmítl se bavit David K., který je vedoucím provozovny.
Jeho rodiče si postěžovali, že pražská policie jim zatím nechce říct k tragédii bližší podrobnosti. „Prý na to uvalili informační embargo,“ dodal Vojtěch K.

Jejich rodinná cateringová firma Tropico Catering začala podle něj fungovat v roce 1996 ve Křtinách na Blanensku, odkud se po několika letech přestěhovala do Olomučan. Jediným jednatelem „eseróčka“ byl zpočátku Libor K., jehož v srpnu 2006 vystřídala ve funkci šéfky jeho přítelkyně Jindra.

Doporučujeme
manicka919 ( 12. března 2013 09:02 )

policie na to uvali embargo do nehoz spada i rodina?? sakra kdo je tady dulezitejsi, rodina nebo policie?!! pochopila bych nesdelovat informace novinarum (a i tady proc vlastne? ba prave naopak, cim vic bude verejnost vedet, tim vic jim muze byt prospesna). na co si tady hraji, kdyz nereknou nic ani rodine?? ti by meli mit narok na veskere informace, sakra vzdyt jde o jejich blizke!

va45 ( 10. března 2013 16:57 )

Vy by jste sedl do autobusu kde bude řídit 72 letý nemocný šofér.Já tedy né.

covampotom ( 10. března 2013 09:36 )

Když se má zanedlouho chodit v 72 do důchodu (třeba od volantu autobusu), nevidím důvod, proč by někdo v 67 nemohl řídit osobák...

marmat ( 8. března 2013 21:08 )

JAK TO DĚLÁTE, ŽE V JEDNOM KUSE ZVRACÍTE I PÍŠETE současně?

marmat ( 8. března 2013 21:07 )

Autor: Ondřej Požár, mokk TO DNES TAKY NEZVLÁDNUL................

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa