Úterý 21. března 2023
Svátek slaví Radek, zítra Leona
Oblačno 13°C

Horor v Praze: Ženu srazilo auto z mostu do Vltavy! Vylovili ji, ale zemřela

Autor: simao, rvs - 
6. března 2013
07:59

Do skupinky lidí včera narazil na Mánesově mostě řidič vozu VW Polo. On a jeden z chodců byli zranění, dva další lidé po nárazu přepadli přes zábradlí a skončili ve Vltavě. Hasiči z řeky vytáhli ženu (†43), kterou se díky včas zahájené resuscitaci podařilo oživit. V nemocnici však podle posledních informací zemřela.

Po dalším z chodců policisté včera večer neúspěšně pátrali. "Pročesali jsme oblast od Čechova mostu po Mánesův. Na místě máme potápěče i hasiče ve člunech, na vodní hladině pátráme i termokamerou," informovala mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. Pátrání bylo velmi náročné, komplikovala ho tma i silný proud Vltavy. Zda se druhého chodce podařilo najít, to zajím není známo.

Chodkyni oživili, ale svůj boj prohrála

Nehoda se stala krátce před sedmou hodinou. Kolem půl osmé už hasiči z řeky u Nemocnice Na Františku vytahovali ženu, na člunu ji převezli na náplavku, kde si ji převzali zdravotníci. Ženu se jim podařilo oživit. Podle informací tn.cz však nakonec v nemocnici zemřela.

Na místě nehody ještě záchranná služba ošetřila jednoho ze sražených chodců, který zůstal na mostě. Převezen do nemocnice byl řidič auta. A pátrání po druhém chodci mezitím pokračovalo dál. Před osmou hodinou na místo dorazil i policejní vrtulník s termovizí.

Video  Zásah záchranářů a potapěčů u nehody v Praze na Mánesově mostě  - Blesk - David Malík
Video se připravuje ...

Kolaps řidiče?

Proč auto chodce srazilo, zatím není jasné a prošetřuje to policie. Řidič za volantem patrně zkolaboval. "Při takto rozsáhlé dopravní nehodě probíhá dokumentování i několik hodin," upřesnil včera pozdě večer mluvčí policie Tomáš Hulan.

Viděli jste nehodu na vlastní oči? Víte, jak k ní došlo? Ozvěte se naší redakci na telefonní číslo 724014586 nebo mailem tip@blesk.cz

pea.p ( 6. března 2013 08:56 )

Tak to je osud. Věřila sem že to paní zvládne. Upřímnou soustrast pozůstalým

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa