Pátek 22. leden 2021
Svátek slaví Slavomír, zítra Zdeněk
Oblačno 4°C

Drsná zpověď Petra: Martin (†17) zahynul ve videohře a pak uhořel na dálnici!

Autor: Jan Doležal - 
3. března 2013
16:51

Otřesná zpověď, ze které běhá mráz po zádech! Petr z Brna umístil včera na internet šokující video. V něm popisuje posledních pár hodin před smrtí Martina Š. (†17), řečeného M4rty 09, který zahynul na dálnici D1. Byli spolu, popíjeli a hráli videohru Mafia, ve které Martin prožívá vlastní smrt za volantem mafiánského vozu. Pár hodin nato ale umírá znovu, tentokrát doopravdy.

Až do 28. února se znali jeden přes internet. Ten den odpoledne ale Martin Petrovi zavolal, že se u něj zastaví. „Celou dobu, co jsme spolu mluvili, tak o sobě mluvil v množném čísle. Myslel jsem, že asi jede s kamarády. Když ale pak vystoupil z auta, byl sám,“ popisoval ve videu Petr.

Divil se tomu, ale Martin ho prý odbyl s tím, že je všechno v pohodě, protože už je mu osmnáct. „Nevěřil jsem mu, že má řidičák, protože když jsme si v listopadu psali, tvrdil, že slaví teprve 17. narozeniny.“

Zvracel do koše

U Petra doma pak začali pít a hrát videohru Mafia. Při té vzpomínce se mladíkovi nahrnuly do očí slzy. „Ještě před pár hodinami tady ten blázen ležel. Chrápal u mě, bylo mu špatně, pob*il se mi do koše, prostě blázen.“ Roli při bouračce tak mohl hrát alkohol. Spekuluje se také, že mladíkovi hrozil vyhazov ze školy.

M4rty09 rád hrál počítačové hry, ve kterých ujížděl policii. V reálném životě se mu to stalo osudným.M4rty09 rád hrál počítačové hry, ve kterých ujížděl policii. V reálném životě se mu to stalo osudným. | YouTube.com

Celou noc vzhůru

Druhý den ráno se rozloučili. Petr spěchal k zubaři, a když se vrátil, šel hned spát, protože nespali celou noc. Když se v podvečer probudil a podíval se na internet, hned ho praštila do očí zpráva o tragické havárii na D1. „Když jsem viděl fotku toho auta, které před pár hodinami stálo před naším barákem, bylo to prostě psycho,“ přiznal.

Video odstranil

„Vím, že jeho kamarádi a rodina jsou na tom mnohem hůř, než já. Přeju jim všem pevné nervy ať to vydrží, protože mě to sebralo, a to jsem ho osobně znal jenom jeden den,“ dodal šokovaný mladík. Video s jeho mrazivou zpovědí ale včera odpoledne z internetu zmizelo.

Odborník: Zcestná virtuální realita

Byl Martin Š. opravdu blázen, jak tvrdí jeho kamarád? Podle odborníků se nedá jednoznačně mluvit o to, zda trpěl psychickou poruchou či nikoli. „Jisté však je, že pokud se mladí lidé realizují ve světě počítačových her, vždycky existuje velké nebezpečí, že si tu virtuální realitu, kterou zažívají, přenesou do reálného života,“ potvrdil Blesku psycholog Karel Humhal a dodal: „Nikdy by ale neměli vnímat tu fikci do takové míry, aby se stala součástí jejich života a ovlivnila je tak moc, že jí podlehnou.

bravotango ( 6. ledna 2014 17:59 )

o jedného dementa menej

monica123 ( 7. března 2013 15:10 )

denii.dennerova ( 7. března 2013 14:51 )

Kdyby jste si to nenapsaly jak jste chtěly,takže za první jenom Peťan nespal Marty spal;).Potom Marty byl u Peťana celej den;)Můžou za to hry?HAHAHAHA NEMŮŽOU;)A pokud vím přijel k Peťanovi v pořádku,jo udělal chybu že ukradl auto a jel bez řidičáku jenže kolik kluků v jeho věku to udělalo?!Hodně ale nikdo je za to neodsuzoval;)

itxe ( 6. března 2013 12:42 )

ale on se neřídil těžkou nohou nýbrž blížícím se průserem v podobě ukradeného auta a hromadou policajtu v zádech a k tomu asi dost nastartovanej otec.. Nechci ho obhajovat, jasné byl pitomec ale půlka z nás dělala ještě šílenější věci v 17 letech které často jen zázrakem nedopadli podobně.. zazmatkoval, nepřemýšlel až ho jeho strach z průšvihu dohnal až sem...Pochopitelně mi je líto všech poraněných kteří za nic nemohly. A být tam někdo z mé rodiny tak bych byl asi nepříčetný a chtěl bych pro něj to nejhorší ...ale na stranu druhou byl opravdu jen kluk který nikomu ublížit nechtěl ale strach ho dohnal sem.. Chci jen ukázat druhý pohled na věc....mam podobně silná auta už mnoho let a když by mi syn ukradl auto ... TAK BYCH MU URČITĚ NEPŘÁL SMRT... jako vy kdys na vás koukám. Chtěl bych znát váš názor kdyby to byl váš syn. Nezastávám se jeho činu jen hledám jiný pohled na věc...Všichni z toho kluka dělají blázna,Psychopata ..... ale neni to pravda.. Donutila ho už jen situace do které se svou blbostí dostal.. Upřímně netuším od kud všichni jste ale jen v mém okolí bych napočítal tak 5 lidi kteří když byly v takovém věku kradli po tají občas rodičům auto a jen náhodou to nikdy nedopadlo podobně. (protože tenkrát byly jen škodovky 100,120,.....) a rozhodne ani jeden z nich by v 15,16,17 letech policajtům ze strachu z průšvihu nezastavil. Rodiče by je seřezali jak hady. I přesto že víme že zastavit by bylo určitě menší průšvih.

domenica ( 6. března 2013 12:00 )

No jo ale mít auto a hodně silné auto pod kontrolou o to jde v podstatě,většina kluků se neřídí hlavou při řízení vozidla ale nohou na plynu a to hooodně těžkou nohou mno a připočteme nezkušenost a resultát je tady..nejhorší na tom je,že vemou do hrobu i nevinné lidi

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud