Srážka autobusů MHD v Brně: Řidiče vystřihávali, 14 zraněných

Autor: ČTK, psch, op - 
5. února 2013
14:09

VIDEO | V Brně se srazily dva autobusy, 14 lidí se při nehodě zranilo. Autobus příměstské dopravy narazil do vozu MHD, který zrovna stál na zastávce a nastupovali do něj lidi. Jednoho z řidičů museli hasiči vystřihávat z kabiny.

V Brně-Slatině se dnes po poledni srazily dva autobusy městské hromadné dopravy. Při nehodě se lehce zranilo 14 lidí.

Nehoda se stala krátce po 13. hodině. Autobus linky 701 narazil zezadu do autobusu MHD Brno s číslem 75, který stál v zastávce a zrovna vystupovali a nastupovali lidé.

Náraz byl tak silný, že řidiče z autobusu linky 701 museli hasiči vystřihávat, utrpěl těžké zranění. Druhý řidič utrpěl šok a je v péči psychiatrů.

Na místě zasahovaly tři hasičské jednotky, jimž se do 14:00 podařilo zraněné vyprostit. Záchranáři je rozvezli do nemocnic.

Škoda na autobusu dopravního podniku a zničeném sloupu veřejného osvětlení se odhaduje na 1,5 milionu korun.

Video Nehoda dvou autobusů v Brně si vyžádala 17 zraněných, z toho 9 těžce - Blesk - Ondřej Požár

Policie na místě odklání dopravu, zavřená je celá ulice Hviezdoslavova, kde k nehodě došlo. Zajištěna je i náhradní doprava.

"Zatím máme stoprocentně potvrzeno 14 zraněných, ale naše zdravotnické týmy stále pracují v terénu a odvážejí je do nemocnic, takže počty ještě upřesníme," řekl ČTK mluvčí záchranky Radek Turín.

Poslední velká tragická nehoda vozidel MHD se stala v Brně předloni v květnu v Černých Polích. Řidič autobusu vjel na červenou do křižovatky a narazil do tramvaje. Výsledkem byla nehoda s jedním mrtvým a 13 zraněnými. Řidič autobusu za to byl odsouzen ke třem letům a čtyřem měsícům vězení.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud