Spiderman, či blázen? Bez jištění vylezl na Castrův hotel, symbol komunistické Kuby

Autor: simao, ČTK - 
5. února 2013
13:05

VIDEO: Francouz Alain Robert je těmihle kousky známý. Bez jakéhokoliv jištění šplhá do výšek, ze kterých se řadě lidí dělají závratě. Tentokrát se jeho terčem stal hotel Habana Libre, jeden ze symbolů Castrovy komunistické Kuby.

Nic moc k tomu vlastně potřebuje. Jeho hlavní výbavou je nezměrná odvaha, hraničící tak trochu se šíleností. A tentokrát mu stačila necelá půl hodina a dostal se na vrchol. Lezec Alain Robert (50) se totiž v pondělí pustil do dalšího šíleného kousku.

Tentokrát zdolal francouzský "pavoučí muž" den po kubánských volbách jeden ze symbolů komunistické Kuby - 126 metrů vysoký hotel Habana Libre (svobodná Havana), který v roce 1959 po komunistickém převratu Castro a spol. zabavili Američanům a strhli původní název Hilton.

Největší strach však Robert neměl z výšky budovy, ale z toho, že by se s ním mohl utrhnout kus její stárnoucí fasády. Stejně jako řada dalších budov v Havaně je i hotel z poloviny minulého století v nepříliš udržovaném stavu.

"Než začnete, je to vždycky trochu těžké. Ale potom je mi krásně. Cítím se znovuzrozený. Cítím se svobodný," sdělil Robert své pocity. Vedle kubánského hotelu má za sebou ale mnohem záludnější oříšky - celkem vylezl na více než stovku výškových budov, včetně Eiffelovky.

Vůbec nejextrémnější kousek si připsal předloni, kdy vylezl na nejvyšší budovu světa, dubajskou Burj Khalifa (828 metrů). Tehdy mu dech beroucí výkon trval šest hodin.

kobyla1 ( 5. února 2013 22:01 )

No ale Bleskáči píšou, že leze bez jakéhokoliv jištění a na tom videu, kde leze na Burj Khalifa je jištěný lanem. Klídek...jen jsem si rýpnul. Jinak klobouk dolů před jeho výkonem...frajer....nebo šílenec, ale rozhodně se to vyslovuje s obdivem.

assasinuchiha ( 5. února 2013 19:52 )

super borec!

klempa ( 5. února 2013 13:48 )

Je to borec. Proč má takové štěstí, pokušitel jeden? Možná, že pochází z Francie nebo má tak čistou Karmu, která mu dovolí všechno po čem jeho srdce touží.

marie60 ( 5. února 2013 13:27 )

 Ani nemusím nikam lézt a už při pohledu na obrázek mi mrazí v nohách. Jednou se mu to nemusí vyplatit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud