Vytopilova vražedkyně: Schovala prsa a chtěla nižší trest

Autor: ČTK, oj - 
31. ledna 2013
10:19

Za popravu brněnského politika Aleše Vytopila dostala 15 let. Radka Pojerová se proti rozsudku odvolala. Své ženské zbraně, které jí u krajské soudu nebyly nic platné, tentokrát schovala a k olomouckému vrchnímu soudu přišla v roláku. Ani to jí však nepomohlo.

Vrchní soud ve čtvrtek definitivně rozhodl, že za vraždu bývalého místostarosty Brna-Židenic Aleše Vytopila si Radka Pojerová odpyká ve vězení 15 let.

Trest pro jejího bývalého manžela Filipa Onderku, který se proti původnímu rozsudku neodvolal, je již pravomocný. Za nadržování si definitivně odpyká 3,5 roku ve vězení.

Místostarosta přišel o život předloni v září v Mariánském údolí na okraji Brna. Pachatelé jeho tělo odvezli k Ivančicím na Brněnsku, kde jej pohřbili. Ještě předtím oddělili hlavu, kterou dosud policie nenašla. Onderka označil za střelkyni Pojerovou, jež ale tvrdila, že Vytopila nikdy neviděla. Soudce brněnského krajského soudu Tomáš Kurfiřt uvedl, že důkazy a výpovědi ponechávají řadu otázek nezodpovězených, přesto usvědčují z vraždy Pojerovou. Onderka jí zřejmě pouze pomáhal s odstraňováním těla a sháněním alibi. Vraždu prý neplánoval.

Státní zástupkyně původně u krajského soudu žádala, aby byli oba obžalovaní potrestáni za vraždu, a to v horní polovině trestní sazby. Hrozilo jim až 18 let za mřížemi. Proti verdiktu krajského soudu se odvolala tehdy na místě.Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

peterwilliams ( 1. února 2013 04:33 )

schovala hlavu a chtěla ni žší trest..

zelena.karkulka ( 31. ledna 2013 20:37 )

máš napsat,jako vždycky,že je měli všechny vyloučit z ods

tomik007 ( 31. ledna 2013 15:08 )

pote co tam vztycili ten symbol ODS - rozhodne...

tomik007 ( 31. ledna 2013 15:07 )

Nekdo uz drive psal ze se jednalo o vysledek vnitrostanicke trenice brnenskeho ODS. K cemuz se vzhledem k mnozstvi nejasnosti musim take priklonit.

petyrka ( 31. ledna 2013 14:45 )

jak se nemohl chovat? Zajít si za peníze zasouložit? Proč by měl trávit večer se svoji ženou, když si s ní nerozuměl? Neměl se tahat s ku*vou, nemuselo se mu to stát, to je jedinný.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud