Lyže „Klausovky“ pro prezidenta Václava Klause

Autor: Jiří Čada - 
30. ledna 2013
21:28

Unikátní design lyží představil nyní před nadcházejícím Mistrovstvím světa v biatlonu náš největší výrobce lyží v Novém Městě na Moravě. Dar pro odcházejícího prezidenta Václava Klause je nyní vystaven v novoměstském muzeu jako součást expozice historie lyžování.

„Lyže s portrétem pana prezidenta byly vyrobeny pouze ve dvou párech. Jedny lyže sjezdové a jedny běžky,“ informovala Blesk vedoucí Horáckého muzea Jaroslava Šmídová.

Lyže byly darem pro Václava Klause od Nového Města na Moravě, kde se prý už děti rodí stejně jako v Krkonoších s lyžemi na nohou.

Sjezdovky ozdobené portrétem podivného „strejdy“ včera v muzeu zaujaly i malého Adámka (1).

„Jeden pár těchto lyží zůstává u nás na Vysočině, aby si je návštěvníci v průběhu mistrovství světa mohli prohlédnout,“ vysvětlila vedoucí muzea.

Zda se o pár týdnů později v Novém Městě na Moravě objeví také lyže s portrétem nového nastupujícího prezidenta Miloše Zemana, který si na novoměstských běžkách každoročně prošlapává bílou stopu v lesích v okolí svého sídelního Nového Veselí, už nedokázala odpovědět.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud