Středa 17. dubna 2024
Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie
Oblačno, déšť 10°C

Medvěd grizzly se v zoo Děčín dožil 30 let: Sigfried slavil dortem se šlehačkou!

Autor: uá - 
25. ledna 2013
23:30

V děčínské zoo se slavilo. Kulaté 30. narozeniny tam oslavil medvěd grizzly Sigfried. Ten je se svou partnerkou Helgou symbolem této zoo a zdobí i její logo

Ošetřovatelé pro jubilanta připravili jeho oblíbené pochoutky, tvarohový dort s meruňkami a šlehačkou, vařené maso a pořádnou porci ryb. Kvůli mrazivému počasí si však medvěd své dárečky vychutnal ve vnitřní ubikaci. „Nejraději totiž v tomhle počasí spí zachumlaný do slámy,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková.

Nechyběly ani gratulace. „Přeji mu, aby tady s námi byl co nejdéle,“ popřála ošetřovatelka Zuzana Slouková, která se o Siegfrieda a jeho o rok starší partnerku Helgu stará téměř od jejich příchodu do děčínské zoo.

Oba medvědi grizzly přišli do Děčína ze Zoo Lipsko před 30 lety. Dvakrát přivedli na svět medvíďata, v roce 1992 dvě a v roce 1994 tři. Poté byl Siegfried vykastrován, protože o mláďata medvědů, jejichž chov je velmi náročný, nebyl mezi ostatními zoo zájem.

santini ( 26. ledna 2013 08:55 )

Kastrace.Hnus.Medvědi byli v DC ZOO vždy,pamatuji,ještě,když měli jen malinký výběh a jen tam posedávali.Ale odmítám zvířata jen ve formě exponátů. Zvířata klesla jen na zboží

cinderella1 ( 26. ledna 2013 00:40 )

 Happy Birthday Sigfried!

Zobrazit celou diskusi