Členka Pussy Riot na samotce: Bojí se, že jí ostatní vězeňkyně zbijí!

Autor: shp, ČTK - 
23. listopadu 2012
12:46

Odsouzená ruská punkerka Marija Aljochinova (24) ze skupiny Pussy Riot je na samotce. Bojí se, že ji ostatní spoluvězeňkyně zbijí. Na vlastní žádost tak od nich byla odloučena.

Aljochinovu poslal ruský soud spolu s jejími dvěma kolegyněmi ze skupiny za výtržnosti v chrámu Krista Spasitele v únoru 2012 do vězení. Pussy Riot v kostele zazpívali punkovou modlitbu Bohorodičko, vyžeň Putina, kterou chtěla poukázat na propojenost pravoslavné církve s Kremlem.

Do vězení nakonec nastoupily jen Aljochinova s Naděždou Tolokonnikovovou, třetí členka Jekatěrina Samucevičova, původně odsouzená rovněž k dvouletému trestu, nakonec dostala dvouletou podmínku.

Vyhrožují jí fyzickým napadením

Podle vedení věznice dívka dopisem požádala, aby byla přemístěna na samotku. Mezi ní a vězeňkyněmi došlo kvůli náboženským sporům k ostré hádce a verbálním útokům. Aljochinové ostatní vězeňkyně také pohrozily fyzickým napadením. Během pohybu po areálu tábora ji budou doprovázet stráže. V Rusku je většina lidí silně věřících.

Veganka musí jíst maso

Aljochiova je vězněna v kolonii v Permské oblasti několik stovek kilometrů východně od Moskvy. V minulosti si kvůli svému veganství stěžovala na stravu v trestaneckém táboře, která je založena na mase.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

dsmann ( 24. listopadu 2012 12:17 )

To cos napsal brutal, bez ohledu na cos reagoval, je tak blbý, že tu helmu by sis měl pořídit ty

brutal ( 23. listopadu 2012 23:31 )

Až budeš příště česat jahody vem si helmu, když spadneš na hlavu nebude to na takovéto diskuzi cítit.

londynskypes ( 23. listopadu 2012 19:29 )

take urvane kravy si nic lepsiho nezaslouzily!!!

e.44 ( 23. listopadu 2012 19:20 )

Přej a bude ti přáno.....

e.44 ( 23. listopadu 2012 19:19 )

To, že byly v kostele, to skutečně neznamená, že další akci neměly naplánovanou třeba přímo Putinovi pod nos A ty bejt svatej...., no bezva fór

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud