Pussy Riot přesouvají do věznic daleko od Moskvy: Kdy uvidí své děti?

Autor: ČTK, ljš - 
24. října 2012
14:12

Obě mají malé děti a obě pro ně chtěly, aby jednou žily v lepším Rusku. Za jejich protest proti Putinovi, ale přišel krutý trest. Naděžda Tolokonnikovová (22) a Marija Aljochinová (24) své děti (4 a 5 let) neuvidí možná celé dva roky. Svůj trest si totiž budou odpykávat v nejhorších ruských vězeních daleko od Moskvy.

Advokátka Pussy Riot Violetta Volkovová dnes sdělila, ve kterých vězeňských koloniích si budou svůj trest odpykávat dvě odsouzené punkerky. Naděžda Tolokonnikovová poputuje do kolonie s textilní továrnou a cukrárenskou dílnou. Marija Aljochinová si bude odpykávat trest v moderním vězení, kde je pro vězně škola počítačové animace.

Dívky byly odsouzeny na dva roky za výtržnosti v chrámu Krista Spasitele v únoru 2012. Představením punkové modlitby "Bohorodičko, vyžeň Putina!" se snažily poukázat na provázanost církve se státní mocí. Právníci žádali, aby Pussy Riot odseděly trest v Moskvě, protože obě mají malé děti, ale soud jim nevyhověl.

Drsné podmínky

Tolokonnikovovou čekají ve vězení v Mordvinsku, asi 600 kilometrů vzdáleném od Moskvy. Podle internetového vydání deníku Izvestija v její kolonii funguje textilka a také se tam věnují cukrářskému řemeslu. V tomto vězení si trest odpykávala Světlana Bachminová, bývalá právnička ropného koncernu Jukos, která si stěžovala na tvrdý režim pro "známé" vězně.

Aljochinová bude převezena během dvou týdnů do kolonie 32 v Permské oblasti asi 1500 kilometrů od Moskvy. Vedení tohoto zařízení bylo známé svým pokrokovým přístupem k vězeňství. Působí v něm škola počítačové animace pro vězně, pykající zejména za drogovou kriminalitu. Poměry se prý ale v kolonii budou měnit s nástupem vedení nového, které není vzdělávání vězeňkyň nakloněné.

Obě ženská vězeňská zařízení nejsou pro dlouhodobé delikventky, nýbrž pro ty, které byly odsouzeny poprvé. Ani jednu rebelku z Pussy Riot zatím do věznice nepřivezli. Informována o tom bude rodina, které podle zákona musí úřady oznámit místo pobytu vězně do deseti dnů od nástupu.

Bojujeme za vaše práva v dnešním neférovém světě. Podělte se s námi o svoje starosti a my s tím něco uděláme. Pište nám na: vase-prava@blesk.cz

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

vivald ( 25. ledna 2016 10:30 )

A hlavně ne v komunistickém Rusku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud