Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Zataženo, déšť se sněhem 0°C

Nehoda Mariany (†49): Lékař ji pustil domů, pak zemřela

Takto vypadalo po nehodě auto, ve kterém Mariana utrpěla smrtelná zranění
Takto vypadalo po nehodě auto, ve kterém Mariana utrpěla smrtelná zranění  (Autor: fab)
Autor: INT, ljš - 
14. října 2012
23:02

Mariana (†49) ze slovenských Brezniček doufala, že má už to nejhorší za sebou. Když ji manžel vezl z měsíčního pobytu v nemocnici, měli nehodu. Namísto další hospitalizace ji ale lékaři poslali domů, kde zkolabovala. V nemocnici jí už pak nedokázali pomoci.

Mariana Melicherová měla zdravotní problémy, které si vyžádaly měsíční hospitalizaci. Z nemocnice v Lučenci ji domů vezl manžel se synem Markem. Na jedné křižovatce však do jejich auta narazilo jiné. Marianu převezla přivolaná záchranka opět do nemocnice, kde ji ošetřili.

Lékař na úrazové chirurgii, že má pohmožděný hrudník a nataženou hrudníkovou páteř a pustil ji do domácí péče. "Za dvě hodiny se jí udělalo zle, začala zvracet, a tak jsem zavolal záchranku, která ji znovu odvezla do nemocnice," řekl zdrcený manžel zemřelé Mariany. Druhý den ráno žena zemřela.

Pitva potvrdila, že lékaři pravděpodobně pochybili. „Na základě pitvy bylo bezprostřední příčinou smrti poranění hrudníku a dutiny břišní utrpěné při dopravní nehodě. V souvislosti s nehodou policie začala trestní stíhaní za přečin ublížení na zdraví, případ je ve stadiu šetření,“ uvedla policejní mluvčí Jana Vrbická. Policie tak bude zatím stíhat, jen řidiče, který nehodu způsobil. Zda dojde i na lékaře lučenské nemocnice zatím jasné není. Její ředitel se zatím k případu vyjádřit odmítl.

londynskypes ( 15. října 2012 07:14 )

britska je horsi ...

marie60 ( 15. října 2012 06:29 )

marie60 ( 15. října 2012 06:28 )

delavar ( 15. října 2012 06:10 )

Keď pacient chce žiť-tam je lekárska veda bezmocná!!

makmark ( 15. října 2012 01:02 )

spíš byla těmi zlatokopy lékaři takticky nedoléčena (nechali si ji na další body od pojišťoven na pokračování..) a náraz to zhoršil

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud