Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

Opilý řidič srazil chlapce (6): Nadýchal tři promile

Opilý řidič nadýchal více než tři promile
Opilý řidič nadýchal více než tři promile  (Autor: Robert Fabian, Dana Kolářová)
Autor: ČTK, ljš - 
4. září 2012
13:42

První školní den skončil pro šestiletého chlapečka z Frýdku-Místku tragicky. Při couvání ho srazil a přejel opilý řidič dodávky, který po nehodě nadýchal přes tři promile.

Šestiletého chlapce ve Frýdku-Místku v pondělí večer srazil automobil. Dítě utrpělo vážná poranění břicha a pánve. Nehodu řeší policie. Řidič byl silně opilý. Podle dechové zkoušky měl v krvi víc než tři promile alkoholu.

"Nehodu dál vyšetřujeme. Při dechové zkoušce se na přístroji objevila hodnota 3,08 promile alkoholu," řekl mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk.

Chlapec byl při příjezdu sanitky při vědomí. Zasahující lékařka nařídila jeho převoz do nemocnice ve Frýdku-Místku. Tam se ale potvrdilo podezření na vážné poranění pánve. "Proto jsme ještě během večera zajišťovali leteckou přepravu malého pacienta do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Nehoda se stala kolem 19:00 na okraji města. Řidič dodávky couval. "Chlapce si nevšiml. Srazil jej a kolem přejel," řekl Starzyk. Dodal, že muž skončil na záchytce. Obviněn byl z řízení pod vlivem návykové látky. Obvinění ale pravděpodobně bude ještě rozšířeno o ublížení na zdraví z nedbalosti. "Předpokládáme, že doba léčení chlapce se protáhne až na tři měsíce," řekl mluvčí policie. Ve vězení by pak řidič mohl strávit až tři roky.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud