Zdravotní stav otrávených pančovaným alkoholem zůstává vážný: Můžou přijít i o zrak!

Zdravotní stav pacientů, kteří se otrávili čepovaným nelegálním upraveným alkoholem je i nadále vážný.
Autor: ČTK, lm - 
8. 9. 2012
16:43

Zdravotní stav hospitalizovaných lidí na Karvinsku, kteří se otrávili z čepovaného nelegálně upraveného alkoholu, zůstává i nadále vážný. Většina z nich s největší pravděpodobností bude mít trvalé následky, mimo jiné poškozený zrak. Už tři lidé otravu nepřežili.

 

Pití nekvalitního alkoholu a s ním spojená otrava metylalkoholem si už přitom v regionu vyžádala tři životy. Žena a muž ve věku 59 let zemřeli v ostravské fakultní nemocnici, dvaašedesátiletý muž pak ve svém bytě.

Mluvčí policie Soňa Štětínská dnes uvedla, že policie má k dispozici zatím předběžné výsledky pitvy devětapadesátileté ženy. "Z nich vyplývá, že žena zemřela v důsledku intoxikace metylalkoholem. Další vyžádané rozbory dosud policisté nemají," řekla Štětínská.

V nemocnici v Havířově na Karvinsku stále zůstávají čtyři pacienti, tři z nich jsou na ARO, jeden na JIP. Podle náměstka pro léčebnou péči Jaroslava Luxe jsou pacienti na ARO napojeni na dýchací přístroje, u dvou žen je navíc stále přidaná dialýza, která má pomoci eliminovat škodlivé látky v těle.

Stav ženy přijaté ve čtvrtek v akutním stádiu zůstává i nadále kritický. U osmadvacetileté ženy, kterou do nemocnice v pátek přivezla záchranná služba, kterou si sama zavolala, je i nadále vážný. Muž ležící na ARO už je odpojen od dialýzy a jeho stav je stabilizovaný, stejně jako u pacienta na JIP, který už je i mimo dýchací přístroj. Podle Luxe je v tuto chvíli velmi pravděpodobné, že tři z těchto čtyř pacientů budou mít trvalé následky.

Také stav muže přijatého v pátek do nemocnice v Orlové na Karvinsku je i nadále vážný. "Je udržován v umělém spánku, bere léky na podporu srdeční činnosti, je napojen na umělou ledvinu a dýchací přístroj," uvedla marketingová a PR manažerka nemocnice Radmila Fleischerová.

Na Havířovských slavnostech probíhají kontroly

V Havířově se už od pátku konají Havířovské slavnosti. Tradiční kulturní akce potrvá až do neděle. "Na slavnostech obecně platí zákaz čepování i rozlévání tvrdého alkoholu. Lze nabízet jen pivo, víno či medovinu. Velmi intenzivní jsou letos i kontroly při vstupu do areálu, kdy se hlídá, zda si lidé nevnášejí alkohol," řekla mluvčí magistrátu Eva Wojnarová. Dodala, že město žádá návštěvníky o vstřícnost.

Doporučujeme
castelo ( 9. září 2012 11:29 )

Škoda,přesškoda ,že si nedal i ten vládní "chemik".

castelo ( 9. září 2012 11:26 )

kukuku souhas 100%

kukuku ( 8. září 2012 21:56 )

Ten se vymkl až později někomu jinému.

kukuku ( 8. září 2012 21:34 )

Já jsem vedlejší (tehdy jsem študoval a ten rum nepil, dnes také ne) - porovnávej tehdejší "spodinu" společnosti. Tehdy všichni bydleli, popelnice nikdo nevybíral a cikán u krumpáče nevydělával dramaticky míň než vysokoškolák - a i ten cikán měl šanci dostat podnikový byt, pokud vzal práci tam, kde byl nedostatek pracovních sil.

mrczech ( 8. září 2012 20:43 )

Za mlada jsme říkali "Rychle chlastej než se setmí"

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa