Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť 7°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Šéf policie Červíček a Černochová z ODS: Bude svatba?

Autor: poe, simao - 
3. září 2012
12:09

Chodí spolu už něco kolem tří roků. Kvůli tomu, že byl Martin Červíček dosazen do křesla šéfa české policie navíc jeho partnerka, poslankyně za ODS Jana Černochová, opustila některé funkce, aby nedošlo ke střetu zájmů. Že by za tím však stálo i něco jiného?

Hodně zaskočený byl včera v Otázkách Václava Moravce nový policejní prezident Martin Červíček (40). Když se jej moderátor zeptal na možnou veselku s partnerkou a poslankyní Janou Černochovou (38, ODS), která se kvůli němu vzdala svých »policejních« funkcí ve sněmovních výborech, zabývajících se bezpečností, nevěděl, co říct.

Pak raději prohlásil, že to nebude komentovat: "Umím si představit, co by mě v souvislosti s tím čekalo doma." Ale zároveň poznamenal, že momentálně netuší, kdo by jim šel za svědky, aby nedošlo ke zmiňovanému střetu zájmů.

"Jsme však oba dospělí lidé, máme svoje profesní kariéry a veřejně známý vztah," dodal Červíček. "Vždy jsem navíc vše hlásil nadřízenému." Veselku (zatím) neohlásil. Ale moderátor možná uhodil hřebíček na hlavičku...

Vedle toho nový policejní prezident prozradil, že v nejbližší době chce obsadit funkci náměstka pro trestní řízení, kterou dříve zastával. Kým? To nesdělil.Spekuluje se o šéfovi pražské policie Martinu Vondráškovi nebo jeho náměstku Ivanu Smékalovi.

Červíček se do čela policie dostal na místo odvolaného a trestně stíhaného Petra Lessyho. "Okolnosti mého nástupu mě vůbec netěší," řekl Červíček.

Lessyho advokát: Chceme zpátky zbraň, odznak i křeslo prezidenta

Lessy se hodlá bránit u soudu, zastupují ho právníci Tomáš Sokol a Václav Láska. Druhý jmenovaný se v ČT nechal slyšet, že se bude snažit o to, aby se Lessy mohl vrátit nejen do služebního poměru, ale rovnou do horkého křesla na policejním prezidium.

A věří, že by Červíček jeho klientovi ustoupil a vrátil se na pozici náměstka. Tedy "pokud je pan Červíček tak čestným policistou, jakým se prezentuje," dodal Láska.

Jak by Červíček zareagoval na to, kdyby soud schválil Lessyho stížnost a došlo by k dvojvládí o policie? "O tom jsem momentálně nepřemýšlel," sdělil v televizi.

Červíčkovo kontroverzní rozhodnutí

Na kontě má Červíček přitom už i jedno kontroverzní rozhodnutí - odvolal z pozice náměstka pro vnější službu Tomáše Václavíka a na jeho místo dosadil dosavadního šéfa jihomoravské policie Tomáše Kužela s černou minulostí v podobě spolupráce s StB. "Já v tuhletu chvíli posuzuji jen jeho odbornost a schopnost pomoci při řízení policie," obhajoval Červíček tento svůj krok.

Sporů s ministrem Kubicem, jaké měl jeho předchůdce Lessy, se Červíček nebojí: "Já jsem naprosto přesvědčen o tom, že jako policejní prezident budu umět jednat s ministrem vnitra a docílit oprávněných požadavků," prohlásil.

bobina ( 3. září 2012 13:52 )

No jistěěěěěě! Pan Červíček se nebojí,že si neporadí s Kubicem,on se mu zavrtal do zadnice už dávno a poslouchá a poslouchá,proto si ho Kubice i vybral! Když semkne paty a zadek,bude dělat to,co mu našeptávači doporučí,nic mu nehrozí. Lessy se holt cukal,jel svou cestou a tak mu nejdříve šlapali na kuří oka a když to nepomohlo,udělali razantní řez a vyletěl z kola takovou rychlostí,že nestačil ani odevzdat věci! Stejně tak likvidátor Kubice zatočil pomalu den ze dne s Paroubkem a jeho ambicemi.

manizna ( 3. září 2012 13:51 )

Stéjně jsou všichni na .....

evelajn3 ( 3. září 2012 13:00 )

ale di ty brepto

evelajn3 ( 3. září 2012 12:23 )

Dejte jim pokoj!!!!!!!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi