Tohle jsou gauneři u pražského koryta!

Autor: Kateřina Kycltová, mokk - 
22. srpna 2012
17:58

Právní audit v Dopravním podniku Praha (DPP) odhalil další špínu, ve které se rochní pijavice přisáté na veřejné peníze. Po odhalení party kolem exprimátora Béma a jeho hlavního našeptávače Janouška ukazují praktiky v DPP, jak se přiživovali v pražském korytu další mocní kmotři.

Jak tvrdí právní analýza zpracovávaná v minulých dnech advokátem Václavem Láskou, za dob šéfování Martina Dvořáka si tam prý »kámoši « z magistrátu chodili pro nějaký ten milionek na přilepšenou. A nejen ti z magistrátu. Běžnou praxí bylo přihrávání zakázek firmám, kde působili zase jiní přátelé. Audit také ukázal například na Davida Vodrážku, který měl coby předseda představenstva podepsat řadu pro DPP nevýhodných zakázek.

Další rána pro primátora

Situaci v DPP ostatně v pondělí řešila pražská TOP 09 a včera večer i zastupitelé za ODS. Právě ti včera zasadili primátorovi další ránu. »Jeho« zastupitelé se totiž nepostavili za odvolaného ředitele DPP Vladimíra Liche, který byl do vedení společnosti dosazen právě primátorem. Připojili se ke svému koaličnímu partnerovi TOP 09 a chtějí vybrat nového šéfa pomocí výběrového řízení. Primátor tak utrpěl výraznou porážku z vlastních řad…

Nyní je však nutné dořešit složení dozorčí rady DPP, do které zřejmě nově zasedne také náměstek pro dopravu Josef Nosek. „Veškerou zodpovědnost za další vývoj v dopravním podniku dáváme do rukou svého koaličního partnera,“ uvedl včera primátor Bohuslav Svoboda. Do hry včera vstoupil také bývalý ředitel DPP Martin Dvořák.

Na primátora a šéfa Transparency International Davida Ondráčka podal trestní oznámení. Na Bohuslava Svobodu z důvodu toho, že nechal vypracovat právní analýzu na DPP bez vědomí rady města. Davida Ondráčka pak viní z pomluvy. Ondráčka označil praktiky v dopravním podniku za zločineckou strukturu.

Ivo Rittig
Ivo Rittig - také profitoval na dopravním podniku

Ve velkém profitoval na pražském dopravním podniku (DPP). Šlo především o miliony za tisk jízdenek, které firma Cokeville Assets z Britských Panenských ostrovů přeposílala na Rittigův kyperský účet.

Tomáš Hrdlička (43), ODS
Tomáš Hrdlička

Podobně jako Roman Janoušek byl za Béma vlivnou osobností. Seděl v zastupitelstvu Prahy 10 a držel s Milanem Richterem. V současnosti formálně nezastává žádnou vysokou funkci.

David Vodrážka

Odvolaný ředitel DPP Vladimír

David Vodrážka
Lich o něm uvedl, že reagoval na chystaný audit v podniku »nejhysteričtěji« ze všech. Analýza totiž ukázala, že většinu nevýhodných smluv podepsal Vodrážka.

Janoušek má také prsty v podivných machinacích
Roman Janoušek

Nyní stíhaný, dříve však velmi vlivný pražský podnikatel se postupem času stal hlavním našeptávačem exprimátora Pavla Béma. Měl podstatný vliv na chod města a na územní plánování.

Rudolf Blažek 
Blažek se funkce na schůzi vzdal

Nyní je zastupitelem a náměstkem ministra obrany pro obranné akvizice! Od začátku nepatří mezi primátorovy sympatizanty. Na loňské schůzce kmotrů v Obecním domě byl přítomen.

Pavel Bém
Pavel Bém

Mezi kauzy spojené s jeho jménem patří podpora olympiády, za kterou vyhodilo město zhruba 70 milionů, předražený tunel Blanka a karta Opencard. Letos v březnu odposlechy potvrdily jeho napojení na kmotra Romana Janouška.

Martin Dvořák
Bývalý generální ředitel DPP Martin Dvořák

Ve funkci generálního ředitele DPP působil v letech 2007 – 2011. Coby tehdejší ředitel je tedy zodpovědný za nevýhodné zakázky na SMS jízdenky, za problémy s podvozky metra nebo za smlouvu s advokátní kanceláří Šachta and Partners.

Petr Hulinský

Petr Hulinský
Byl dlouhou dobu v čele představenstev městských firem, což mu na konto přineslo až několik milionů. Stál také za vznikem odmítané koalice ODS a ČSSD.

Milan Richter

Současný starosta Prahy 10 seděl ke konci Bémova volebního období v radě a měl na starosti převážně projekt Opencard. Jeho tehdejším blízkým spolupracovníkem a přítelem byl pražský kontroverzní politik Tomáš Hrdlička.

Josef Nosek
Josef Nosek - současný náměstek priimátora pro dopravu

Současný náměstek primátora pro dopravu byl až do minulého týdne považován za primátorova sympatizanta. Podle zdrojů z DPP byl však jedním z těch, kteří prosadili odvolání Vladimíra Liche.

Šachta and Partners

Jde o advokátní kancelář, která se dnes už jmenuje MSB legal. Podle právní analýzy advokáta Václava Lásky existují mezi DPP a advokátní kanceláří nevýhodné a těžko vypověditelné smlouvy.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

ad-ga ( 29. srpna 2012 12:51 )

Pithart byl v KSČ , vystoupil v roce 1968. skoro všichni byli u komoušů. taková byla doba. Za pár let se budou odsuzovat ODS A TOP VV a další šmejdi.

gogo ( 28. srpna 2012 21:56 )

Bohužel trpíte stále nějakou duševní komunistickou mánií ... či fobií... probuďte se... již 23 let (!) zde máme demokracii... svobodné volby.... spousty politických stran.... Lidé po listopadové revoluci, kteří se dostali k moci nebyli proboha žádní komunisté !!! Nebo byl snad Havel komunista ? Nebo Pithardt, Piťha, Lux, Tigrid, Štěpánek a další a další ? To chcete říci že to byli komunisté ? Proboha po listopadu 89 se dostávali do vlády pouze lidé prověření, kteří nikdy s komunisty nikdy neměli nic společného ! Naopak byli to lidé především z charty, z disidentu atd. Tak co to tady stále melete o komunistech, které snad vidíte v každé konzervě kterou otevřete.. Komunisté dnes tvoří pouze jednu z mnoha politických stran, která má okolo 12% preferencí... Vy již vidíte komunistu v každém politikovi.. Namísto aby jste ve většině politiků viděla pouze podvodníky, zloděje a lháře...Kterými skutečně

sandrarobbenova ( 28. srpna 2012 19:35 )

Ahoj, letos koluje po internetu a mezi lidma nova forma privydelku, idealni na leto, kdyz je vecer hodinka dve casu... Sama si takle vydelavam jiz od kvetna a fakt me to nadchlo. Miliony z toho nejsou, ale dokud to jde, tak se mi hodi kazda snadno vydelana kacka Kdyztak mrknete na www.cervenacerna.cz

vagen ( 28. srpna 2012 17:24 )

prazska galerka

vagen ( 28. srpna 2012 17:24 )

prazsky krimi gang

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud