Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Oblačno, déšť 15°C

Dnes obviní šílence z Batmana! Navrhne žalobkyně trest smrti?

Autor: Ladislav Leimer - 
30. července 2012
12:51

Šílený střelec James Holmes (24), který v denverském kině postřílel 12 lidí a dalších 58 zranil, se dnes podruhé objeví u soudu. Vynesena mu budou všechna obvinění. Žalobkyně Carol Chambers bude pro Holmese s nejvyšší pravděpodobností požadovat nejvyšší trest. Trest smrti!

Při půlnoční premiéře očekávaného komiksového snímku Temný rytíř povstal, spustil Holmes 20. července nekontrolovatelnou palbu ze samopalu mezi diváky v sále. Přítomní si nejdřív mysleli, že jde o show spojenou s promítaným filmem. Když však kolem nich začali padat na zem mrtví, propukla panika a všichni se snažili ze sálu prchnout.

Vrah s červenými vlasy

Holmes měl v době incidentu načerveno obarvené vlasy, se kterými přišel minulý týden poprvé i do soudní síně. Účes má symbolizovat Jokera, úhlavního nepřítele Batmana, hlavního hrdiny snímku Temný rytíř povstal. Joker však nosí zelené vlasy a vypadá to, že je Holmes naprosto šílený. Při prvním soudním slyšení vypadal nepřítomně, chvílemi koulel očima, po chvíli zase usínal.

Motiv činu stále neznámý

Žalobkyně Carol Chambers bude pro Holmese požadovat pravděpodobně trest smrti, který je v Coloradu legální. V uplynulém týdnu se o tom radila s pozůstalými po obětech. Trest smrti by mu hrozil, kdyby byl obžalován z vraždy 1. stupně. Jedná se o promyšlené a předem naplánované zabití. A svůj čin si Holmes naplánoval až příliš dobře. O svém chystaném činu informoval i školního psychologa. Zaslaný dopis ale našli příliš pozdě. Motiv činu není stále znám, spekuluje se o nešťastné lásce, i velká sexuální frustraci.

tvain ( 30. července 2012 17:42 )

správně, ale musej to být jeho kulky a dopravit mu je tam dobře okovanou botou, nebo festovní beisbolkou,, hlavně mu nenaletět na to že je vyšinutej, jedná se o krvelačnou bestii a tu je třeba zahubit,

tomik007 ( 30. července 2012 17:24 )

Zase jsem myslel z se tu resi CASA

Shelby16 ( 30. července 2012 13:03 )

Nejlépe pár kulek do břicha a nechat pomalu umírat, jako to udělal těm lidem v kině psychopat

Zobrazit celou diskusi
Další videa