Syn útočil na rodiče: Soused ho chytil pod krkem a zabil ho

V domě vpravo bydlí soused, který zpacifikoval mladíka - ten bydlel s rodiči v domku nalevo
Autor: rys, šim - 
18. 7. 2012
13:51

Petr T. (†25) přišel jako už mnohokrát předtím opilý a pod vlivem marihuany domů k rodičům. Začal na ně útočit, tak zavolali na pomoc souseda. Ten se ho pokusil zpacifikovat. Chytil ho pod krkem a držel do příjezdu policie. Mladík však mezitím zemřel.

Vše se strhlo hrozně rychle minulý čtvrtek v obci Radvanice na Přerovsku. Syn se vrátil z hospody k rodičům ve značně podroušeném stavu. Začal napadat vlastní rodiče, kteří z obavy zavolali na pomoc známého souseda.

Ten se rozjetého mladíka nezalekl. Chtěl ho zadržet do té doby, než přijede policie. Chytil ho pod krkem, což se útočníkovi nejspíš stalo osudným. Petr ztratil vědomí. Rodiče okamžitě zavolali záchranku. Lékaři však mohli už pouze konstatovat smrt.

Tělo mladého muže bylo podrobeno pitvě a její výsledky vnesly do případu zvrat. Zatímco se jako původní příčina smrti jevila nejpravděpodobnější intoxikace alkoholem a marihuanou, pitva ukázala, že měl Petr T. zlomenou jazylku, malou kůstku, která je součástí hrtanu. Zlomeninu způsobilo nejspíše "škrcení" sousedem.

Lidé z vesnice jsou na straně souseda

„Je to férový chlap, nepere se, nikdy by nikomu schválně neublížil,“ postavili se za souseda obyvatelé Radvanic. Pro Petra naopak nikdo půl dobrého slova neměl. „Byl to místní rváč, rád se napil, pak dělal výtržnosti,“ řekl Blesk.cz jeden ze sousedů. Další sousedka ho doplnila: „Ten kluk byl násilník. Nebyl sice tak špatný, že by si zasloužil umřít, ale je pravda, že se čekalo kdy způsobí někomu něco vážného on sám. Většina lidí tu cítí soustrast spíš s tím sousedem. Je to správněj slušnej chlap, který šel pomoct, když ho o to požádali. A teď je kvůli tomu stíhán sám, to se nám nelíbí,“ řekla Blesku žena, bydlící v sousedství a dodala: „To, že je mladej mrtvej, je asi to nejlepší, co se mohlo stát.“

Podle sousedky je rodina mrtvého Petra T. velmi slušná. „Rodiče tvrdě pracují a starší brácha je taky normální a slušný člověk. Jenže tohohle kluka zkazila maminka. Využívala svého vlivu a peněz a ze všech průšvihů ho vždy tahala. A takhle to dopadlo,“ konstatovala sousedka.

Policie proto již začala případ vyšetřovat. Odmítá však poskytnout jakékoliv informace. „Mohu pouze potvrdit, že se případ stal, vzhledem k probíhajícímu vyšetřování se k němu však nebudeme vyjadřovat,“ řekl Blesk.cz olomoucký policejní mluvčí Josef Bednařík.

Podle dostupných informací byl už soused ochránce obviněn z ublížení na zdraví. Pokud by soud uznal, že jednal z omluvitelné pohnutky v důsledku předchozího zavrženíhodného jednání poškozeného, hrozil by mu trest od dvou do osmi let vězení.

Po Petrovi T. (†25) zůstalo malé dítě, které měl se svou přítelkyní.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

nojasne ( 20. července 2012 00:15 )

Jaké křivé nařčení ? Vždyť se nikde neuvádí jméno toho souseda. Jedná se o uměleckou licenci, proto je také povídka otištěna v časopise, který pravidelně publikuje pohádky.

abvydavatelstvi ( 19. července 2012 07:35 )

No jo byla to pořádná škola života ale teď vím jaký podvod jsou organizace na pomoc bezdomovcům a jak je to s bezdomovci doopravdy...... žádná vysoká škola se nevyrovna škole života......

abvydavatelstvi ( 19. července 2012 07:27 )

A to zjistis na webovkach GALERIE PROLHANYCH ..... tam je profil těch kteří články pišou.......

rentierskej ( 19. července 2012 02:28 )

"...pán bude mít trochu otravování s úřady?!..." to určitě! policie ho bude dusit klidně i rok! a pokud bude mít spoustu štěstí, tak skončí POUZE se zkur... podmínkou. (a za co)?! za to, že byl ochoten pomoci?! sorry, pomáhat se dnes opravdu nevypálcí!

rentierskej ( 19. července 2012 02:24 )

nepřísluší mi, abych kritizoval, ale nemohu si pomoci: nebyl bych tak naivní, abych podporoval jakéhokoliv berzdpomovce! jsem ochoten nabídnout práci - ale ani to bezdomovcům nikdy nepomohlo. nepracují, tak ať si poadí sami. je to líná verbež, nic víc! sorry.

Zobrazit celou diskusi
Další videa