Lhář z Břeclavi, který křivě obvinil Romy: Vyvázl bez trestu

Petr ležel na jednotce intenzivní péče. Přišel o ledvinu.
Autor: ČTK, oj - 
16. 7. 2012
13:19

Policie v pátek odložila vyšetřování případu Petra (15) z Břeclavi, který si vymyslel, že ho brutálně napadla trojice Romů. Zranění, kvůli kterému přišel o ledvinu, si ve skutečnosti způsobil sám, když se předváděl před kamarády.

Výsledek je jasný, tento skutek se nestal, řekl dnes ČTK mluvčí policie Pavel Šváb. Nyní poputuje spis na státní zastupitelství do Břeclavi, kde se rozhodne o případném postihu chlapce.

Břeclavská okresní státní zástupkyně Anežka Forstová již před časem ČTK řekla, že je nutné nejprve vyčkat na to, až policie oficiálně kauzu údajně zbitého hocha odloží. Pak si celý spis vyžádá a zváží, zda jej nelze stíhat či jinak potrestat. Kolem toho vznikly četné spekulace. Někteří právní experti se ale domnívají, že chlapce nelze za jeho lež nijak postihnout.

Patnáctiletý hoch se v dubnu předváděl před třemi kamarády, když se pokoušel o gymnastický cvik na zábradlí v osmém patře domu v centru Břeclavi. Záměr nevyšel. Hoch se zřítil do sedmého patra, a to tak nešťastně, že se vážně zranil. Telefonicky si pak přivolal matku. Když jej autem převážela do nemocnice, řekl jí, že jej zbila skupina Romů, protože pro ně neměl cigaretu.

Při následné operaci lékaři odebrali chlapci ledvinu. Měl poškozenou slezinu a játra. Po procitnutí z narkózy zjistil, že jeho lež matce je již v médiích. Věc neřešil. V Břeclavi se pak konala demonstrace více než 2000 lidí kritizujících Romy.

Vyšetřování ukázalo, že byl útok vymyšlený. Matka chlapce se za sebe i za syna omluvila všem Romům. Omluvu přijali a trestní oznámení na něj nepodají. Přesto nyní s napjetím čekají, jaké kroky podnikne státní zastupitelství.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

javorinsky ( 8. listopadu 2012 16:05 )

Byla to nebetyčná hloupost, ale kdo obviní cikána Patrika Bangu, který v tisku o něm šířil, že byl zbit proto, že prodával nekvalitní drogy?

abzk ( 18. července 2012 00:40 )

Jak vidno, funguje to přestáváš bejt sprostá.

lidusa123 ( 17. července 2012 21:29 )

Na tobe??To by byla slaba zaplata!!!

abzk ( 17. července 2012 20:19 )

Pokud si i dál na mě hodláš léčit mindráky, tak si klidně posluž. Mě tím nerozhodíš

lidusa123 ( 17. července 2012 14:58 )

Hledas problem tam,kde neni! Hledej u sebe ty BLBANO! A hlavne se jeste jednou zamysli,jak to bylo mysleno!

Zobrazit celou diskusi
Další videa