Ničivé tornádo v Polsku: Jedna oběť (†60), deset zraněných a spoušť

Autor: ČTK, simao - 
15. 7. 2012
14:31

Na severu Polska v sobotu večer řádilo tornádo, které zpustošilo lesy a poničilo desítky domů. Nešlo však jen o majetek - ničivý vichr si vyžádal i jednoho mrtvého.

Silný vítr nejvíce postihl Pomořansko, kde v noci zasahovaly téměř tři stovky hasičů. Mluvčí polských hasičů Pawel Frontczak však přinesl i smutnou informaci - přírodní živel si vyžádal i jednu lidskou oběť.

Ve vesnici Wicinki zemřel ve zřícené chalupě šedesátiletý muž. V okamžiku, kdy přišlo tornádo, byl mimo dům. Chtěl se schovat doma, spadla na něj však jeho vlastní střecha nad hlavou... Zhruba desítka lidí pak při tornádu utrpěla různá zranění.

Hasiči v Polsku mají i dnes pěkně na pilno. Odklízí spoušť, kterou tornádo napáchalo. Problémy nadělaly opadané stromy na silnicích, v elektrickém vedení, ale i rodinných domech.

 "Všechno to trvalo jen jedinou minutu, nebo možná jen 20 vteřin. Všude létaly střešní tašky, plech a kusy betonu," řekl polské televizní stanici TVN 24 jeden z obyvatel vesnice Barlewice.

Bouřlivé počasí bude na severu Polska pokračovat i dnes, meteorologové předpovídají déšť a silný vítr. Rozmary letního počasí přitom Poláky trápí už od začátku července. Minulý týden se v jiné části Polska potýkali se silným krupobitím, které poškodilo stovky domů.

Doporučujeme
marie60 ( 15. července 2012 20:47 )

Ukazovali tu spoušt´ ve zprávách.To musela být vřava, nechtěla bych tohle nikdy zažít.

londynskypes ( 15. července 2012 18:33 )

potrestalo je ,ze posilaji do CR to jejich hnusne zradlo!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa