Zkrachovalý miliardář zapálil svůj dům: Otrávil se přímo v soudní síni

Autor: INT, ljš - 
29. června 2012
10:36

Bývalý úspěšný miliardář (53) seděl v soudní síni a hlavu si držel v dlaních. Čekal, zda ho soud uzná vinným, že úmyslně zapálil své luxusní sídlo. Když porota vyřkla slovo vinen, spolkl pilulku, kterou měl schovanou v dlaních. O několik minut později zemřel.

Zkrachovalý miliardář Michael Marin byl uznán vinným, že v roce 2009 zapálil své luxusní sídlo v Arizoně, které se mu předtím nepodařilo prodat v dražbě. Z vily tehdy unikl po provazovém žebříku v potápěčském neoprenu a odtud potom uplaval, k čemuž se pod tíhou důkazů i přiznal.

Při požáru sice nebyl nikdo zraněn, arizonské právo má však pro žhářství stejnou sazbu jako pro vraždu 2. stupně a Marin by si tak musel odsedět 16 let ve vězení.

Zatím není jasné, jakou látku žhář u soudu spolkl. Na kamerovém záznamu je vidět, jak si do úst vkládá jakousi pilulku, kterou pak zapil vodou z plastové lahve. Po několika minutách se však v křečích zhroutil ze židle k zemi. Lékaři už mu nedokázali pomoci. Čím se otrávil osvětlí až toxikologické rozbory.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

dobrotka ( 30. června 2012 06:09 )

az si poradne prectes clanek, tak pochopis

dobrotka ( 30. června 2012 06:06 )

Nechapu tvoji hloupou otazku. Datlujes na diskusi, takze internet mas. To je takovy problem si to najit? Napsala jsem stryckovi - michael marin arizona a muzes si to overit https://www.google.com/search?q=michael+marin+arizona&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t& ;rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a http://www.cbsnews.com/8301-504083_162-574636 20-504083/michael-marin-arizona-man-dies-moments-after-being-convicted-in-arson-case/

rentierskej ( 29. června 2012 23:41 )

na druhou stranu, pokud zničil (zapálil), jen svůj majetek, nikomu se nic nestalo a nešlo-li o pojišťovací podvod..., pak nechápu důvod, PROČ měl být potrestán. (to je, jako kdybych zboural svoji chalupu... a soud mě poté potrestal vězením)... ale jinak hodnotím kladně, že výše trestů v zahraničí je opravdu alarmující a české soudy by si mohly vzít příklad.

diskutujici ( 29. června 2012 16:31 )

To je aspon charakter...ti nasi odsouzenci by to mohli delat take.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud