Páté narozeniny trojčátek: Začátek byl peklo, teď jsou andílci

Autor: Jitka Pecharová - 
6. června 2012
08:57

Nelinka, Natálka, Nikolka. Tři krásné jednovaječné sestřičky navštívil Blesk v Horních Libchavách na Orlickoústecku. Když se narodily, byl to pro rodiče pořádný záhul. Z miminek ale vyrostli roztomilí andílci a rodičům dělají jen radost.

Miminka spotřebovala denně 15 plenek a k mateřskému mléku měla asi 2,5 litru umělé výživy. Tehdy hodně pomáhala babička a ze zákona měli rodiče nárok na pečovatelku.

Od malička jsou si trojčátka podobná jako vejce vejci, a i nyní v pěti jsou od sebe těžko rozpoznatelná. Rodiče je ale od počátku neoblékají do stejného. Když byly holky malé, marně na nich hledali znaménka, podle kterých by si je nepletli, takže si odlišným oblečením pomáhali v rozeznávání. Teď v tom pokračují, aby v nich pěstovali individualitu.

Liší se povahou

„Pro cizí lidi jsou holky stejné, ale pro nás ne.Liší se povahou, úsměvem, projevem. Stačí, aby za rohem něco řekly, a vím, která to je,“ řekla maminka trojčátek Věra Jindrová (31). Nelinka je prý velká parádnice, Natálka ráda maluje a Nikolka je malá raubířka, která miluje tanec. „Stejné jsou v tom, že nemají rády plněné buchty. Musí být suché,“ dodala maminka holčiček, které příští rok půjdou do školy.

Své podoby trojčátka moc nezneužívají. Naopak prý poslední dobou mají samy problém s tím, že se navzájem pletou. „Občas na sebe zavolají jiným jménem. Ve školce na ně děti někdy křičí: trojčátko, pojď sem,“ přiznala Věra Jindrová. Dcery porodila po umělém oplodnění císařským řezem.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

gabi50 ( 6. června 2012 10:28 )

Holčičky jsou nádherné

modavivien ( 6. června 2012 10:28 )

souhlas.

odetka.odetka ( 6. června 2012 10:03 )

Krasne holky

bafinka81 ( 6. června 2012 09:13 )

Tak tomuhle se říká mateřská na plný úvazek

marie60 ( 6. června 2012 09:12 )

 To jsou krásné babulenky.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud