Sobota 14. září 2024
Svátek slaví Radka, zítra Jolana
Zataženo, déšť 9°C

Smrtící průjem: Matýsek (†1) zemřel na JIP, matka chtěla skočit z okna

V jihlavské nemocnici zemřel roční chlapec. Jeho matka poté chtěla spáchat sebevraždu - ilustrační foto
V jihlavské nemocnici zemřel roční chlapec. Jeho matka poté chtěla spáchat sebevraždu - ilustrační foto  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: Jiří Čada - 
4. června 2012
14:53

Neuvěřitelnou tragédii prožívají nyní rodiče malého Matěje K. (†1). Chlapce s obyčejným průjmem převezli do jihlavské nemocnice. Dítě po dvaadvaceti hodinách na JIP zemřelo. Zdrcená matka chtěla ze zoufalství skočit z okna.

Rodina byla s malým synkem, který před pár dny oslavil teprve své první narozeniny, na návštěvě u prarodičů na Žďársku. Tam ho přepadl silný průjem, proto ho rodiče po dnu, co neustával, převezli do nemocnice.

„Bohužel dítě sem bylo převezeno už s velmi těžkou rotavirovou infekcí. Mohu jen potvrdit, že ve zdejší nemocnici později zemřelo,“ omezila se na stručnou informaci mluvčí jihlavské nemocnice Veronika Pysková.

Chlapec zemřel po 22 hodinách od převozu do nemocnice. Zdrcená matka malého Matěje se zhroutila. Chtěla dokonce přímo v nemocnici spáchat sebevraždu skokem z okna. Naštěstí jí v tom včas zabránili.

Rodiče jihlavské lékaře nyní vinní z neposkytnutí dostatečné péče a pomoci. „Prosím my se k tomu ještě nechceme vyjadřovat. Čekáme na pitevní protokol a znalecký posudek. Přítelkyně je na tom moc špatně,“ žádal Blesk o strpení Matějův tatínek Roman.

Podle babičky Matýsek zemřel na dehydrataci. Podle babičky Matýsek zemřel na dehydrataci. | Blesk - Jiří Čada

Zdrcená babička malého Matěje byla sdílnější. „Nedokázali ho prý napíchnout na kapačky, zemřel údajně na dehydrataci organismu,“ říkala plačící žena. Matka se umírajícího chlapce pokoušela ještě kojit. Marně!

„Faktem je, že léčba se tam spíše neodehrávala,“ zdůraznil také otec dítěte.

„Nemocnice provedla důkladné vnitřní vyšetřování celého případu. Jsme přesvědčeni, že nikdo z lékařů nepochybil. Ročně s rotaviry hospitalizujeme okolo 70 dětí a umíme to léčit,“ ohradila se mluvčí nemocnice Pysková.

„Je to strašné, před pár měsíci v novoměstské nemocnici zemřel Matějův dědeček. Měli strach tam s ním proto jet a tak malého vezli přímo do Jihlavy,“ řekla včera Blesku známá rodiny.

Video  Vyjádření mluvčí nemocnice  - Jiří Čada
Video se připravuje ...

 

 

sleepless ( 6. června 2012 04:11 )

Podľa mňa pochybili doktori....dieťa umrelo 22 hodín po hospitalizácii. Čiže rodičia neprišli v minúte dvanástej! ..Čo preboha celý ten čas doktori robili???? Ak by dostal infúzie, tie okamžite zaberajú, jednoducho ho nenapichli , asi sa pokúšali tie horúčky znížiť inak....A takto to dopadlo. Zažila som ťažký črevný infekčný stav na dovolenke v Grécku , presračkovaná a pregrcaná takmer na druhý svet, kolapsová, na pokraji smrti, absolútne dehydrovanú ma v minúte dvanástej zachránili v miestej dedinskej poliklinike!! ....Už som to vnímala ako koniec, chcela som to mať všetko to trápenie za sebou. Jak ma ale napojili na infúzky, okamžite som pocítila úľavu po pár minútach, a 40tky teploty začali klesať , telo začalo fungovať! Doktori sú na vine!! Nedali mu infúzie!!

versutus ( 6. června 2012 00:35 )

Coca Colu také vymyslel lékárník a zpočátku se prodávala jako medikament jen v lékárnách. Tak na jejích léčebných účincích asi něco bude.

annael ( 5. června 2012 11:40 )

Vždyť už dávno nejsou lékaři v takových případech odkázáni jenom na žíly. Při ohrožení života a zkolabovaných žilách se používá nitrokostní přístup. Jenže někteří felčaři jsou sto let za opicema Nitrokostní přístup se dá zvládnout i v sanitce a dokonce i v terénu, jak předvedl vyznamenaný Petr Tomáš

bobina ( 5. června 2012 08:37 )

Napíchnout zkolabované žíly je problém i u dospěláků,proto se Braunyla napichuje hned po příjezdu rychlé,aby se předešlo právě takové situaci! Pokud měli dítě doma s průjmem celý den a nedostali do něj dostatek tekutin,které ale jdou okamžitě ven,je to problém! Ovšem obrana je nasnadě,žalovat doktora je jednoduché a dnes se stává módou!

mutaky ( 5. června 2012 01:01 )

Myslím tím, medikamenty přímo v nemocnici. Vím totiž, že mnoho dětí při průjmech a bolení bříška odmítaji cokoliv, takže tady je každá rada drahá.

Zobrazit celou diskusi