Neděle 26. března 2023
Svátek slaví Emanuel, zítra Dita
Oblačno, déšť 12°C

Perla z chatrče: Představuje svou šumavskou Kelly Family

Autor: Zbyněk Schnapka, simao.k - 
30. května 2012
10:21

Osm měsíců byla Perla Mlčochová (8) nejhledanějším dítětem Česka. Podle lékařky jí šlo o život. Teď se s rodiči a sourozenci vrátila ze Španělska domů, do chatrče na Šumavě. A její otec vůbec nechápe humbuk, který se kolem dcery spustil.

Pobíhala se svými bratry a sestrami kolem chatrče v Malči na Šumavě, houpala se, smála. Jako by se v poslední době kolem ní vůbec nic nedělo. Osm měsíců přitom byla nejhledanějším dítětem v Čechách, pátral po ní i Interpol. A lékaři varovali, že jde malé Perle o život.

Jenže Perla po návratu domů vypadá, že je v pořádku. O život ji prý nešlo, tvrdí její otec. A podivuje se nad humbukem, který se kolem jejího zmizení strhl.

Mlčochovi: Česká Kelly Family

Dorotka (23), Kašpar (21), Prokop (19), Silvestr (14), Severín (12), Horymír (11), Irenej (7) a Rosa (4). To všechno jsou sourozenci zmizelé Perly (8). Nalezená dívka je součástí české Kelly Family, pokud vzpomínáte na početnou hudební rodinu, která si v 90. letech podmanila světové hitparády.

Pamatujete na irskou rodinnou skupinu The Kelly Family? Pamatujete na irskou rodinnou skupinu The Kelly Family? | internet

Hlavou zvláštní rodiny je Petr Mlčoch (53) s manželkou Simonou (45). A stejně jako kočovní irští muzikanti s nimi vyrazila Perla do světa. Nikoli však na turné, ale k moři, do španělské Andalusie. Po Perle zde pátrala i španělská policie, dívenka však byla po celou dobu se svou rodinou. A když se vrátili zpět do Čech, čekalo na všechny překvapení. Perla je na první pohled zdravá, po nemoci ani vidu, ani slechu.

Pohřešovaná Perla byla celou dobu se svou rodinou Pohřešovaná Perla byla celou dobu se svou rodinou | Archiv Blesku

Nikdo nechce říct, co Perle bylo

Loni v říjnu přitom policii kontaktovala dívčina ošetřující lékařka. „Z rozboru krve zjistila, že nebude-li se holčička léčit, může jí jít i o život,“ řekla tehdy Dana Ladmanová z ředitelství policie v Klatovech. Co děvčátku bylo, odmítla policie sdělit.

„Perle jsme před odjezdem nechali udělat krevní obraz. Ten nedopadl dobře. Proto se začala léčit. Druhé vyšetření bylo už lepší, tak jsme odjeli do ciziny,“ řekl však otec Perly, vysokoškolák Petr Mlčoch (53). Se zdravotním stavem své dcery tak byl prý srozuměn. "Perla v žádném ohrožení života nebyla a není, bohužel došlo k nešťastnému omylu v úsudku několika osob," dodal.

Do Španělska Perlu odvezl, protože usoudil, že dívce přímořské klima prospěje víc než pobyt v české nemocnici. Stejně jako policie ale neprozradil, co přesně jeho dceři vlastně bylo. „Potřebovala změnit stravování a zklidnit se, neboť na tom psychicky nebyla dobře. Při hospitalizaci v Čechách by to byl pravý opak toho, co potřebovala. Tak jsme s ní odjeli."

Lidé ze sociálky prý o všem věděli a proto se "otec Kelly" diví celému mediálnímu humbuku:  „V den našeho odjezdu byla sociálka u nás, a koncem října jsme jim dokonce poslali ze zahraničí dopis, kde jsme uvedli, že Perla je v naprostém pořádku. Nechápu, proč nás pořád kriminalizovali,“ dodává rozhořčeně Mlčoch.

O tom, že je hledá policie, se dozvěděli až před Vánocemi ze SMS zpráv od známých. „Nikde jsme se neskrývali. Několikrát nás i kontrolovala španělská a francouzská policie a nic,“ dodal Mlčoch.

Video  Takto na Šumavě zvláštní rodina žije  - TV Prima - Krimi Plus
Video se připravuje ...

Policie si trvá na svém, pátrání bylo oprávněné

Malá Perla s rodiči a sourozenci tak strávila poklidnou zimu na slunném jihu Španělska. Při cestě domů se pak rodina Mlčochových stavila v Pyrenejích. „Perla tady vyběhla třítisícovku. To je dostatečný důkaz toho, že je zdravá,“ zakončil své vyprávění táta Mlčoch.

Policie trvá na tom, že v případu Perly nepochybila. „Pátrání po dívce jsme vyhlásili v říjnu, když nás o to požádal odbor sociální péče a lékařka. Od té doby se situace nezměnila. Proto byla dívka stále v pátrání policie,“ vysvětlila policejní mluvčí.

jiznicechy ( 22. června 2012 21:33 )

Ty tři plnoleté děti již pravděpodobně rovněž žijí alternativně

jiznicechy ( 22. června 2012 21:32 )

To jste z hodně levného kraje.Předně mají nárok na příspěvek na živobytí.Tři plnoleté děti pravděpodobně také nechmatají,mohou jezdit za sluncem,takže pokud také studují doma,je příspěvek na živobytí této rodiny cca 26.000,-.Dále příspěvek na bydlení-sice bydlí v chatrči, ale jistě svítí a topí, takže to jim zaplatíme formou příspěvku na bydlení.Dále přídavky na děti.Potom máme dávky pomoci v hmotné nouzi a to Mlčochovi jistě jsou, takže tam je ještě doplatek na bydlení a mimořádná okamžitá výpomoc.Samozřejmě za celou tuto rodinu platí stát zdravotní pojištění a jistě pan Mlčoch neodmítne, po dosažení důchodového věku, starobní důchod, který bude jen o málo nižší než těch, kteří celý život chmatali.

anka ( 30. května 2012 21:42 )

socialni davky,tim myslite prispevky na deti a na rodinu, ktere dostavaji vsichni ve stace dle poctu deti v rodine?

zelena.karkulka ( 30. května 2012 20:04 )

tak se tam odstěhuj,když říkáš,že by se ti to líbilo,co ti brání?

catherin4 ( 30. května 2012 19:49 )

Takym sockam je to jedno, maju tolko deti, ze ked nahodou jedno umre si to ani nevsimnu, okrem toho skoro stale je nejake na ceste, takze to velmi rychlo vykompenzuju. Neverim tomu, zeby lekari vyrobili taky humbuk len tak, pre nic za nic, keby malej fakt neslo o zivot. To, ze doteraz zije a javi sa byt v poriadku nemusi vobec nic znamenat. Sami priznavaju, ze vysledky krvi mala zle a ze sa liecila a mala ist do nemocnice. Preco nechcu povedat nazov jej choroby ked je to taka strasna banalita?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa