S motorovými pilami to umí něžné krásky

Autor: jp, mokk - 
20. května 2012
23:01

Dřevorubkyni byste v lese jen těžko hledali. Pokud však jde o umění, s motorovou pilou to ženy umí stejně dobře jako muži. Důkazem toho jsou dvě mladé ženy, které v Prkenném Dole u Žacléře doplňují skupinu osmi mužů na tradičním mezinárodním sochání motorov

 „Oproti mužům jsem v nevýhodě, protože s ní nevydržím dělat tak dlouho, ale to nevadí. Dám si prostě víc pauz,“ řekla Marie Kraťuková (21) ze Semil. Je štíhlá a vyhlíží tak křehce a jemně, až by mnozí zapochybovali, že pilu vůbec udrží. Sochání s pěti – až osmikilovým strojem bere jako koníček, kterým si zpestřuje  studium architektury a hru na violoncello.

Jako relax bere sochání motorovou pilou i její kamarádka Denisa Kocvárová (20), violistka a studentka pardubické ekonomicko-správní fakulty. „Mám ráda hudbu, takže je motivem i mých soch,“ komentovala vyřezávání ozdobného krku houslí z bukového špalku.

V sobotu se dokončené sochy představí na vernisáži, po níž bude veřejná aukce.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi