Muž se oběsil na finančním úřadu v Poděbradech: Další dopad krize?

 (Autor: Profimedia.cz)
Autor: INT, Zuzana Rathouská - 
13. května 2012
14:27

V neděli ráno našli na finančním úřadě v Poděbradech oběšeného muže. Zatím není jasné, co ho k zoufalému činu vedlo, ani proč si zvolil tak nezvyklé veřejné místo. Že by další dopad krize?

Muž vyššího věku se rozhodl skoncovat se svým životem a jeho tělo našli v neděli ráno v Poděbradech na Nymbursku. Záhadná smrt otřásla celým městem.

Dosud se neví, z jakého důvodu muž sebevraždu spáchal a už vůbec ne, proč si pro svůj skon zvolil zrovna budovu finančního úřadu. Dopis na rozloučenou nezanechal. Vše se proto zatím odvíjí pouze v rovinně spekulací - jako první samozřejmě všechny napadnou finanční problémy, které mohly být způsobené i současnou vleklou krizí...

Podobné sebevraždy totiž jsou obvyklé na jihu Evropy, který krizi pocítil patrně nejvíc. Především v Řecku, kde se jeden důchodce demonstrativně zabil přímo před budovou parlamentu. Neměl prostředky na to, aby se uživil a nechtěl se snížit k žebrání.

Poděbradská policie prozatím vyloučila cizí zavinění. "Podle prvotního ohledání a předběžného šetření jde o sebevraždu,“ řekla serveru tn.cz policejní mluvčí Petra Potočná. U mrtvého bude provedena soudní pitva.

e.44 ( 14. května 2012 11:16 )

Můžeš to tvoje horlení dát nějak do konkrétní souvislosti s tímto konkrétním mužem, který rozhodně nijak netrpěl hmotnou nouzí, k plnému invalidnímu důchodu měl práci na plný úvazek (co by za to jiní dali) a nikdo se ho o tu práci ani důchod nesnažil připravit. Já to spíš vidím na zdravotní nebo osobní problémy a s tím nemá systém nic společného.

bobina ( 14. května 2012 07:38 )

Další oběť kapitalistického myšlení a konání! Lidi se nemají jak bránit,žene je to do naprosto bezvýchodných situací a ty pak řeší zkratkovitě! V tomto systému přežije buď jen hajzl a nebo blbec,který má štěstí! Normálně myslící člověk aby přežil se musí stát chameleonem,jinak je v čudu! Tento systém vygeneruje jen hajzly,zloděje ,vychcánky a prodejné ku.r.vy! V další vlně potom bezdomovce a šílence! Kde je místo pro normálního člověka nevím,mám dojem,že postupem času se bude muset každý kdo bude chtít přežít přiřadit k nějaké té krvelačné skupině,jinak skončí buď v blázinci,márnici a nebo v tom lepším případě na ulici!

e.44 ( 13. května 2012 19:54 )

No tomu se dá říkat článek. Člověk se z takového krátkého stručného článku dozví víc než z toho zmateného nelogického bleskáčského žvanění

illis ( 13. května 2012 19:15 )

illis ( 13. května 2012 19:15 )

Nedivím se, že se to stalo . Ve státní správě se už po několikáté snižovaly platy, ne o tisíc, ale o několik tisíc. Ve vzduchu stále výpovědi, pracovní činnosti narůstají, velký stres. Když se to vše nahromadí, tak se bohužel stane to, co se stalo, i když to samozřejmě nic nevyřeší. To naši vrchnost netrápí, oni ze svých několik desítek tisícovek velkých platů si mohou dovolit cokoliv a ty občane drž pusu a pracuj.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud