Statečná seniorka (80): V letadle jí zemřel manžel, dokázala však přistát

Statečná důchodkyně přistála s letadlem i poté, co jí na jeho palubě zemřel manžel  (Autor: Youtube.com)
Autor: Jaroslav Šimáček - 
5. dubna 2012
20:28

VIDEO: Vraceli se z dovolené, ale rázem se jejich let změnil v živoucí peklo. Osmdesátileté důchodkyni Helen Collins totiž přímo během něj zemřel její manžel, pilot letadla. Zareagovala však duchapřítomně a dokázala s letadlem přistát. 

Z dovolené na slunné Floridě se vraceli manželé John a Helen Collinsovi z Wisconsinu na palubě svého osobního dvoumotorového letadla Cessna 414. Za kniplem seděl manžel, zkušený pilot.

Když ho však postihla srdeční příhoda a zemřel, musela se Helen navdory emocím rychle rozpomenout, co od svého partnera okoukala a jaké základy pilotování si osvojila kdysi dávno, zhruba před třiceti lety, během leteckého kurzu.

"Byla klidnější než kdokoliv na zemi. Měla vše pod kontrolou," řekl její pyšný syn James americké televizi BBC, která o případu informovala, a dodal: "Už jsem věděl, že jsem ztratil otce. Nechtěl jsem ztratit i matku. Mohli zemřít oba."

Manželé Collinsovi: Helen ovdověla během letu, když Johna postihla srdeční příhoda. Musela pak sama přistát s letadlemManželé Collinsovi: Helen ovdověla během letu, když Johna postihla srdeční příhoda. Musela pak sama přistát s letadlem | Youtube.com

Statečné seniorce se však podařilo s letadlem přistát, i když vše neprobíhalo zcela hladce. Letoun přestal spolupracovat, vysadil jeden z motorů, docházelo palivo. Ani samotné přistání neproběhlo jako do peřin. Helen proto musela z letiště v Cherrylandu převézt záchranka do nemocnice se zraněním zad a žeber. Měla však štěstí - přežila. 

Video Seniorce zemřel v letadle manžel, dokázala s ním však sama přistát - Youtube.com

tomik007 ( 5. dubna 2012 21:20 )

Toto 80 lete duchodkyne v CR neohrozuje - VIVAT KALOUSEK !!!

maximillian ( 5. dubna 2012 21:07 )

Super !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud