Venezuelský prezident Hugo Chávez: Mám rakovinu!

Venezuelský prezident Hugo Chávez si je téměř jistý, že léze, kterou lékaři objevili, je zhoubná  (Autor: Reuters)
Autor: ČTK, ljš - 
22. února 2012
07:38

Podle venezuelského prezidenta Huga Cháveze je velmi pravděpodobné, že nová léze, kterou u něj kubánští lékaři zjistili, je zhoubná. Podezřelý nález se přitom objevil v pánevní oblasti, kde měl Chávez dříve nádor.

"Nebudu schopen pokračovat ve stejném tempu," řekl po telefonu státní televizi v úterý večer venezuelský prezident, který dodal, že bude muset "znovu promyslet svůj osobní program, postarat se o sebe a postavit se tomu, čemu je třeba se postavit".

Chávez v úterý také řekl, že neví, zda je nález o průměru asi dva centimetry zhoubný, ale že pravděpodobnost toho je vysoká. Uvedl dále, že v následujících dnech podstoupí operaci na Kubě, která by prý měla být jednodušší než ta předešlá. Znovu se také pravděpodobně podrobí chemoterapii.

Sedmapadesátiletý politik zatím neřekl, kdy na Kubu odcestuje. Dnes se prý ještě bude věnovat vládním záležitostem.

Venezuelský prezident podstoupil zdravotní testy na Kubě v sobotu. Zvěsti o Chávezově neohlášené cestě na Kubu vyvolaly v posledních dnech spekulace mezi jeho příznivci i odpůrci, že jeho zdravotní stav je kritický. Chávez to popírá a tvrdí, že není pravda, že by se rakovina rozšířila do dalších částí jeho těla. Přesné podrobnosti o jeho zdravotním stavu jsou však tajemstvím.

Loni se venezuelský prezident kromě dvou operací v Havaně podrobil opakovaně také chemoterapii. I přes pochyby o svém zdraví Chávez dosud plánoval, že se v letošních volbách bude ucházet o další šestileté období ve funkci hlavy státu.

vencapernik ( 23. února 2012 16:11 )

Oprava: komunistickych pa bl bu!

vencapernik ( 23. února 2012 16:10 )

Amerika se k tomu konci blizi jenom ve vypatlanych, zdegenerovanych mozcich kunistickych pab lbu

jiriforman ( 22. února 2012 21:54 )

No, a jak známo, Amerika se k tomu konci blíží.

vencapernik ( 22. února 2012 16:41 )

Jo Venezuela drzi jedno z prvych mist v kvalite zivota na americkem kontinentu. Ale od KONCE!

dzery ( 22. února 2012 15:26 )

Že by byl přece bůh?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud