Chávez vyzval Venezuelany: Přestaňte se cpát a cvičte!

Hugo Chávez prý sám zhubl 9 kilogramů.  (Autor: AFP)
Autor: ČTK, oj - 
14. listopadu 2009
10:52

Mnoho venezuelských občanů je obézních, řekl v televizním projevu venezuelský prezident Hugo Chávez. Ačkoli sám štíhlostí pasu nevyniká, požádal své stoupence, aby začali cvičit a zdravěji jíst.

Chávez se pokoušel být zdvořilý k Venezuelkám, když prohlásil, "že nehovoří o tlustých ženách". "Ženy nejsou nikdy tlusté, občas jen přiberou," řekl.
Přiznal, že i on sám by mohl ještě něco shodit. Díky cvičení a zdravé stravě prý zhubl o devět kilogramů. Přesto ještě stále vypadá těžší než v době nástupu do úřadu před deseti lety. Všechno je prý jen otázka toho "nesedět a správně jíst, což se člověk musí naučit".

Důsledný Chávez, vyznačující se nenávistí k USA a láskou ke Kubě, šel tak daleko, že doporučil i nejvhodnější menu. Lidé se prý mají vystříhat moučných těstovin a nahradit je rýží. Záhodno je prý také pít sojové mléko, jelikož toto zpomaluje stárnutí.

Aby se zhublí Venezuelané měli nač těšit, pětapadesátiletý prezident prohlásil, že on sám se díky shozeným kilogramům cílí silnější a připravenější "k dalším krokům bolívarovské revoluce". Chávez před pěti lety založil takzvané Bolívarovské spojenectví národů naší Ameriky (ALBA), které se pokouší omezit vliv USA v Latinské Americe a karibské oblasti. Kromě Venezuely jsou členy Kuba, Nikaragua, Bolívie, Ekvádor, Honduras, Dominika a Svatý Vincenc a Grenadiny a rovněž Antigua a Barbuda.

djaba ( 15. listopadu 2009 22:21 )

Takhle , taky na nás vybafoval tehdejší režim schován za doktorem Dolečkem.Nežerte , nežerte a my jsme jsme kolikrát toho jídla tak moc taky neměli.

kefudka ( 14. listopadu 2009 14:04 )

by sám potřeboval cvičit a cvičit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud