Fond proti korupci tvrdí: Dopravní podnik vyhodil 70 milonů oknem!

Za Dvořáka podepsal DP řadu nevýhodných smluv
Autor: Jindra Pelikánová, Kjos - 
16. 2. 2012
09:40

Sedmdesát milionů korun! Právě tuhle astronomickou částku zřejmě zbytečně ztratil pražský dopravní podnik (DP) při zakázce na svůj bezpečnostní systém. Podle Nadačního fondu proti korupci si tak namastila kapsu další z firem, v níž figurují lidé z advokátní kanceláře Šachta & Partners.

Kancelář ovšem veškerá podezření odmítá. Scénář je podobný jako u některých dalších zakázek dopravního podniku – stejná jména, neprůhledná účelově založená firma se sídlem na Kypru a stejný generální ředitel DP Martin Dvořák.

Podle Karla Randáka z Nadačního fondu proti korupci byla zakázka na bezpečnostní systém zkonstruovaná tak, aby přes ni mohlo odtéct sto milionů. A co na to teď už exředitel Dvořák? „Je to nedůstojná hloupost,“ řekl Blesku.

Zakázku na bezpečnostní systém získalo v roce 2008 konsorcium fi rem Saab Czech a AŽD Praha. O několik měsíců později AŽD uzavírá smlouvu na subdodavatelství s firmou Amuxalo Corporation limited se sídlem na Kypru. Ta za to získává odměnu 100 milionů korun. Ve stejný den Amuxalo přeprodalo smlouvu za 30 milionů korun bulharské společnosti Balkan-sast eood.

Ovšem stoprocentním vlastníkem Balkan- -sast eood je právě AŽD. Tím se kruh uzavírá. Práce pro DP tedy nakonec odvedla dceřiná společnost AŽD za 30 milionů korun a rozdíl 70 milionů korun skončil na účtě firmy Amuxalo, kterou vlastní Gold Leaf LLC. Jenže tu ovládají opět osoby spojené s advokátní kanceláří Šachta & Partners.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

ivuska1 ( 26. února 2012 19:54 )

70 mil. nevyhodil oknem jak tvrdi audit ale tyto milony rozkradli do vlastnich kapes !

vagen ( 17. února 2012 16:51 )

Gauneri Rittig , Dvorak a jeho mama Marie Novakova ,Martin Roman , Janousek , Bem , Hrdlicka ,Richter , Jansta , Brezina rozkradli DP superbrutalne

blazenablazena ( 16. února 2012 17:36 )

Pamatuji se, že někoho zavřeli hodné dávno v té kauze Liberta. Co ti ostatní? Rozkrádání se tady u nás netrestá. A už nám ani nebudou dávát z EU dotace, tedy začínáme mít pověst zlodějů...a to vedle nálepky rasistů a levných lehkých holek. Asi nepomůže ani ten příkladně vysoký trest Vítkovickým žhářům, protoýe jednou získaná pověst se těžko maže. Co s tím uděláme? YATÍM SE ROZKRÁDÁ VESELE DÁL A MÁLEM OBČANÉ PLATILI POVINNě DO SOUKROMýCH PENZIJNÍCH FONDŮ.

tomik007 ( 16. února 2012 15:16 )

a jeho mutter taky

tomik007 ( 16. února 2012 15:16 )

protoze se cisti

Zobrazit celou diskusi
Další videa