Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Dopravní kolaps v Praze: Z Jižní spojky je kluziště, zaplavila ji voda

Autor: simao, ČTK - 
3. února 2012
08:08

Dopravu v hlavním městě dnes ochromila noční havárie vodovodního potrubí poblíž jednoho z hlavních tahů, Jižní spojky. Voda, valící se na vozovku, začala vlivem arktického počasí brzy zamrzat, ve směru na Prahu 9 se tak na silnici vytvořilo nesjízdné kluziště. Policisté dopravu odklání do přilehlých ulic, rozsáhlým kolonám tím však zabránit nemohli.

Kolem 7:00 se policie rozhodla uzavřít část Jižní spojky a řidičům tak nastaly na cestě do práce nepříjemné komplikace. Nešlo to však jinak - 400 metrů dlouhá souvislá námraza, místy až 15 cm tlustá, nebyla sjízdná.

Uzavřen je ale pouze směr na Prahu 9, tedy směrem od Barrandovského mostu.

Co problémy způsobilo? Prasklé vodovodní potrubí, ze kterého se začaly valit hektolitry vody. "Proud byl tak silný, že se vodohospodářům dlouho nedařilo vytékající vodu zastavit," řekla policejní mluvčí Andrea Zoulová pro server iDnes.cz.

Voda pak začala na vozovce rychle zamrzat. I v Praze totiž panuje arktický mráz hluboko pod nulou. Opravy díky němu neprobíhají tak rychle, jak by si technici i lidé za volanty přáli.

Dopravní komplikace i jinde po Praze

Vlivem nehody v oblasti ulic Vrbova a Mikuleckého tak dlouhé kolony registrují jak Strakonická ulice, Barrandovský most i Strahovské tunely. Dopravní experti doporučují raději se těmto frekventovaným místem vyhnout.

Na dopravní komplikace však doplatili i lidé, spoléhající se na MHD - v kolonách uvízla i řada autobusů.

Podobná havárie pak zasáhla Průběžnou ulici na Praze 10, kde voda zaplavila i tramvajové koleje. I tuto ulici museli policisté částečně uzavřít.

nikolamarkof ( 5. února 2012 22:18 )

Všichni obdivují POLICII,VODAŘE,ŘIDIČE ALE NA ROMSKOU KOMUNITU SI NIKDO NEVZPOMENE DĚLAJÍ TO ZA PÁR KORUN A PAK ŽE NEPRACUJÍ,PRACUJÍ I V TAKOVÉ ZIMĚ A DÍKY BOHU ŽE JE MÁME PROTOŽE TU NEJHNUSNĚJŠÍ PRÁCI ZA NÁS UDĚLAJÍ ONI. CHLAPCI DEKUJEME JINAK BY JSME SE NEDOČKALI A DO PRACE BY JSME JELY NA BRUSLÍCH VÁŠ NARODNÍ HRDINA

bobou ( 3. února 2012 12:43 )

Kdyby se kde kdo nevozil v autě, žádná zácpa by se nekonala. Jó tohle je daň za pohodlí. Každý den obdivuji ty lidičky jezdící v kolonách ráno do práce a odpoledne zase z práce. Oni zdržují provoz i nám ostatním, protože díky jim se potom ty kolony tvoří. Co je asi k tomu vede? Prostát denně hodiny a hodiny v kolonách? Opravdu mají můj "hluboký obdiv". Já by jsem na to nervy opravdu neměl. Ale kdo chce kam..., dojeďte si tam...

azorek ( 3. února 2012 11:20 )

Tak tohle vodařům,policajtům ani uvízlým řidičům nezávidím.I když bych jinak připomínky měl

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud