Neděle 19. května 2024
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, déšť 19°C

Babiš o STB: Oslovili mě kvůli fosfátům

Podnikatel Andrej Babiš odmítá, že by spolupracoval s StB. Ta ho prý ale kontaktovala.
Podnikatel Andrej Babiš odmítá, že by spolupracoval s StB. Ta ho prý ale kontaktovala.  (Autor: Foto Blesk - Zbyněk Pecák)
Autor: ČTK, poe - 
5. prosince 2011
07:42

Miliardář Andrej Babiš (57), který má se svým občanským sdružením Ano 2011 ambici uspět v parlamentních volbách, vysvětluje, jak to za minulého režimu měl s komunistickou Státní bezpečností. Podle serveru Euro.cz, který zveřejnil fotokopie dokumentů z Babišova svazku vedeného StB na Slovensku, byl totiž magnát od roku 1980 jejím důvěrníkem a v listopadu 1982 se pak stal agentem.

„Budu podávat žalobu, že jsem neprávem uveden v evidenci. Žádnou spolupráci jsem nepodepsal,“ řekl Blesku miliardář Babiš. Potvrdil nicméně, že ho StB oslovila, a to kvůli dovozu nekvalitních nerostných surovin. Později jí prý předal analýzu, proč by nebylo vhodné dovážet fosfáty ze Sýrie. Další bližší spolupráci ale vyloučil.

Podle zveřejněných údajů Babiš, který tehdy pracoval v podniku zahraničního obchodu Petrimex, vystupoval pod krycím jménem Bureš. Z dokumentů vyplývá, že byl získán k tajné spolupráci kvůli ochraně československého zahraničního obchodu. Byl ovšem »vytěžován « i třeba k ohlasům na úmrtí soudruha Brežněva (sovětský vůdce – pozn. red.). Závazek ke spolupráci měl podle dokumentů podepsat dobrovolně.

odol ( 5. prosince 2011 14:13 )

Na Slovensku sa hovorí jedno pravidlo: Keď je somárovi dobre-ide na ľad tancovať!!! A toto sa asi stalo alebo stane.Keby robil čokoľvek,vždy mu budú vykrikovať slovenský pôvod,styky s trojpísmenkovou organizáciou,obrovský majetok,atď..... Ja by som mu poradil a raz túto radu ocení.Keď nie-bude si búchať hlavu o stenu a hovoriť to ,,staré,dobré,české:Pozdě bycha honiti,,! Mal by sa zobrať tam,kde sa venčia psy.Trošku sa tam poprechádzať a keď zacíti niečo iné ako zdravý pražský vzduch,prezuje sa nadávajúc ale bude mať skúsenosť podobnú,keď vstúpi do politiky ale s minimálnymi následkami.Čas moje slová potvrdí!!!

e.44 ( 5. prosince 2011 11:58 )

Aspoň kdyby ten spis měli celej... Ale ona jim většina chybí. Nemůžou prakticky nic dokázet, ale zase na druhou stranu se jim bude těžko dokazovat, co všechno si vymysleli, v čem všem kecaj.

e.44 ( 5. prosince 2011 11:55 )

Předveď svojí vlastní soudnost. Napiš koho budeš volit

e.44 ( 5. prosince 2011 11:52 )

Proboha kolik ještě nic nového neříkajících, nic nedokazujících, podivných vychcíplých pomlouvačných článků hodláte o Babišovi napsat? Bleskáči, jste trapný ubožáci A nejem v tomhle. Všechny vaše "seriály", co by se vešly ve skutečnosti do jednoho, snad solidního, článku, jsou jenom ubohou snůškou keců

rudyptak48 ( 5. prosince 2011 11:34 )

stb, stb, nemohu žít bez tebe... tenhle refrén jedné písničky platí i dnes. Je to dědičný hřích socialismu. Nebyla žádná zpoveď a příslib lítosti, není tedy možné odpuštění, ani náprava.

Zobrazit celou diskusi